Експортерство меду: Україна втратила третю сходинку

Експортерство меду: Україна втратила третю сходинку

Минулого року Україна більше не є третім у світі експортером меду. За 2018 рік експорт меду з країни зменшився більш ніж на четверту частину.

Про це заявила в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева, передає Укрінформ.

“Україна в 2018 році втратила статус одного з трьох найбільших в світі виробників меду. У 2017 році Україна експортувала близько 68 тис. т меду. У 2018 році ця цифра знизилася до 49,4 тис. т”, – розповіла Трофімцева.

За її словами, однією з причин було отруєння бджіл під час весняних польових робіт – результат недостатньої комунікації фермерів і пасічників. Наразі, як вона зазначає, держава стимулює налагодження взаємодії в цій галузі.

Читати також:  Україна внесла в ООН оновлену "Кримську резолюцію"

Трофімцева наголосила, що зараз проводять роботи над проектом закону про пестициди і отрутохімікати, який включає значне посилення позицій бджолярів і відповідно до цього законопроекту посилять контроль за використанням агрохімікатів і пестицидів.

“Потрібно шукати баланс між інтересами рослинників, пасічників і тваринників. Головна проблема – використання контрафактної продукції засобів захисту рослин через низький рівень освіченості фермерів. Здоров`я людей і бджіл знаходиться в одному технологічному ланцюзі, що шкідливо для бджіл то і людям не корисно”, – повідомила в.о. міністра.

Зазначимо, що у листопаді 2017 року було повідомлено про те, що  Україна експортувала рекордні 46,2 тис. тонн меду на суму $86,9 мільйонів. З такими показниками Україна увійшла до топ-5 постачальників меду.

Читати також:  Канада виділила майже $ 8 млн на гуманітарну допомогу Україні

 За перші 11 днів 2018 року Україна виконала норму з продажу меду за квотою до Євросоюзу.

Додамо, що у червні національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Анна Бурка підкреслила, що Україна зайняла місце у трійці найбільших продавців меду, постачаючи у загальному обсязі 10% світового обсягу експорту.

Однак, у липні пасічники постала проблема з отруєнням бджіл.

Нагадаємо, у серпні, стало відомо, що експорт меду в Україні за перше півріччя 2018 року скоротився на 43% або на 12,6 тис. тонн порівняно із минулорічними показниками. Тепер його обсяг складає майже 17 тис. тонн загальною вартістю $37 млн.

Фото – Дзеркало тижня

Syla.news

Коментувати

190 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up