"День тиші": як виборчим штабам та ЗМІ не порушити закон?

“День тиші”: як виборчим штабам та ЗМІ не порушити закон?

Напередодні “дня тиші” перед виборами президента ми пояснюємо, які порушення можуть трапитися зі сторони виборчих штабів та представників ЗМІ.

Щоб посприяти кожному виборцю самостійно визначитися зі “своїм” кандидатом, законодавство забороняє висвітлення фактично всієї інформації про кандидатів, окрім тієї, що вважається суспільно важливою. Кандидати у президенти не можуть проводити масові заходи, штабам заборонено поширювати агітаційні матеріали.

Водночас, ЗМІ, у тому числі електронні, не мають права розміщувати нову політичну рекламу. При цьому в законі не передбачено вилучення тиражів друкованих видань чи видалення вже існуючої політичної реклами на інформаційних порталах, якщо в ній дотримані всі норми.

У так званий “день тиші” передвиборчою агітацією не вважають офіційні повідомлення у період виборного процесу (без коментарів, які можуть мати агітаційний характер, а також відео-, аудіозаписи, кінозйомки, фотоілюстрації) про дії кандидатів на пост Президента України, пов’язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень.

Читати також:  Гриценко заявив, що вже не балотуватиметься у президенти

Разом з тим, інший закон попереджає про відповідальність за заклики до ліквідації незалежності України, зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підриву її безпеки, незаконного захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства та розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення;

Також у “день тиші” протизаконно поширювати неправдиві відомості про кандидата.

Згідно зі статтею 212-10 Кодексу України про адміністративні порушення, проведення передвиборної агітації у “день тиші” передбачає накладення штрафу  від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 грн) і на посадових осіб – від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1360 грн).

Нагадаємо, 31 грудня 2018 року в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться 31 березня з 8:00 до 20:00. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. Якщо буде другий тур, він відбудеться 21 квітня.

Читати також:  За кордоном найбільше голосів за Порошенка

Фото – з відкритих джерел

© SYLA NEWS

Коментувати

201 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up