В Україні розробили законопроект про накопичувальну пенсію

В Україні розробили законопроект про накопичувальну пенсію

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку створила законопроект, який вводить в Україні пенсійну систему 2-го рівня.

Про це повідомляє прес-служба комісії, – передає “Еспресо”.

Законопроект оновлює чинну солідарну пенсійну систему в Україні новою – накопичувальною, в якій кожен працюючий громадянин може здійснюватиме платежі на свій персональний пенсійний рахунок.

Після досягнення пенсійного віку людина зможе отримувати додаткові виплати через зроблені внески. У випадку передчасної смерті власника рахунку, кошти повністю можуть успадкувати його нащадки.

Проект закону включає керування пенсійними коштами професійними компаніями з керування активами, які проходитимуть відбір на прозорих та конкурентних засадах.

Крім цього, він передбачає незалежний від Кабінету Міністрів статус управлінців пенсійними коштами.

Читати також:  Кому перерахують пенсії з 1 березня 2020 року

Законопроект дає громадянину право власного вибору авторизованого недержавного пенсійного фонду або компанії з управління активами, у якій він сформує свої пенсійні накопичення.

Однак у законопроекті є суворі вимоги до механізмів інвестування грошей власників пенсійних рахунків, тобто винятково в диверсифіковані та найбільш надійні фінансові інструменти. Ткож обумовлюється зберігання активів у найнадійніших банківських установах, зазначають в НКЦПФР.

У комісії також наголошують, що в ньому передбачено різні запобіжники для запобігання потенційній корупції та зловживанням.

НКЦПФР пропонує встановлення розміру внеску в 2% доходу громадянина впродовж першого року встановлення накопичувальної пенсійної системи.

Впродовж наступних років він збільшуватиме на 1% щорічно до кінцевого рівня в 10%.

Читати також:  Уряд підвищить пенсії до кінця року. Першочергово - військовим

Повідомляється, збільшення внесків відбуватиметься тільки у випадку зростання середньої заробітної плати в Україні в розмірі не менше 5% щорічно.

У такий спосіб, максимальний рівень відрахувань (10%) встановлять тільки тоді, коли середня заробітна плата в країні перевищить нинішню на 40%.

Зазначають, що законопроект підготовлять за підтримки World Bank, EBRD, USAID.

Після ухвалення на засіданні уряду він буде переданий на розгляд Верховної Ради як урядовий.

Нагадаємо, з 1 січня 2019-го року до суми пенсійних виплат додали 185 гривень, а у березні обіцяли додати 500.

Фото Цензор.нет

Syla.news

Коментувати

344 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up