Будівництво "Північного потоку 2" можуть відкласти

Будівництво “Північного потоку 2” можуть відкласти

Генеральний директор компанії Nord Stream 2 AG, оператора газопроводу “Північний потік-2”, заявив, що останні дії Данії можуть перенести завершення проекту на роки.

Про це повідомляє BiznesAlert.pl

28 лютого Данське енергетичне агентство (DEA) повідомило, що ратифікація угоди між Польщею і Данією про морські кордони в Балтійському морі свідчить про те, що Копенгаген має отримати від Nord Stream 2 AG повну оцінку екологічного впливу проекту газопроводу, який пролятиме через данські територіальні води. Компанія Nord Stream 2 AG заявляла, що причин для готування ще однієї оцінки та скерування її на публічні консультації немає.

Однак DEA вимагало в оператора проекту газопроводу “Північний потік 2”  надати додаткову екологічну оцінку головного маршруту проходження газопроводу, на південь від острова Борнхольм.

Гендиректор Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг у листі правлінню компанії заявив, що Данія унеможливлює проходження газопроводу на північ від острова, і має на меті отримати оцінку стосовно південного маршруту.

Читати також:  У Львові будується Меморіал пам'яті Героїв Небесної Сотні

Південний маршрут через територіальні води Данії підпадає під дію закону, який дає змогу Копенгагену оцінити прохання про будівництво “Північного потоку-2” з погляду зовнішньої та безпекової політики.

Нещодавно міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен оголосив, що російська агресія проти України зменшує шанси того, що Данія дасть змогу німецько-російському газопроводу “Північний потік-2” пролягати через її територіальні води.

“На жаль, рішення DEA не відповідає нашій думці і є кришталево ясним”, – сказав Варніг.

Він підкреслив, що Nord Stream 2 AG може подати скаргу на це рішення до 24 квітня поточного року. Процес може затягтися на декілька місяців, і можуть подати нову апеляцію. Крім цього, Данія може запитати думку Польщі з цього питання.

“Все разом це може тривати роки”, – застерігає представник компанії, відповідальний за будівництво нового газопроводу від Росії до Німеччини.

“Під час розгляду DEA може призупинити розгляд заяви на південний маршрут”, – зазначив він.

Додамо, що Посол Польщі в України Бартош Ціхоцький підтримав рішення Данського енергетичного агентства.

“Добрі новини для України та країн Трьох морів: генеральний директор Nord Stream 2 визнав спільні зусилля Польщі і Данії, здатні відтермінувати завершення газопроводу на роки”, –  повідомив він у своєму Twitter.

Нагадаємо, у липні минулого року, до Федерального конституційного суду надійшли скарги від німецьких екологів з Союзу охорони природи та біорізноманіття щодо будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

Читати також:  Нові державні будівельні норми: на тротуарах заборонено встановлювати елементи каналізації

Фото 5 каналу

Syla.news

Коментувати

205 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up