"Жодного нормального кандидата": реакція Заходу на фаворитів українських виборів

“Жодного нормального кандидата”: реакція Заходу на фаворитів українських виборів

Саме так чиновники ЄС у Брюселі, а також європейські дипломати в Україні, відреагували на остані дані про трійку фаворитів на президентських виборах.

Цю інформацію опублікувало агентство Reuters у статті – “Непередбачувані вибори змусили друзів України насторожитися“.

Журналісти агентства дізналися думку посадовців ЄС про трьох лідерів президентських рейтингів – артиста і продюсера Володимира Зеленського, чинного президента Петра Порошенка та лідерку партії “Батьківщина”, народного депутата Юлію Тимошенко.

Ми точно знаємо, що отримаємо з Порошенком. Нам здається, що ми знаємо, що буде з Тимошенко. Щодо Зеленського – то ми не маємо жодного уявлення“, – цитує видання одного з дипломатів.

В них усіх є вади. Немає жодного кандидата, якому б спокійно можна було сказати: “Так”, – зауважив ще один європейський чиновник.

Крім того, європейські дипломати побоюються, що через мінімальний розрив між кандидатами результати виборів можуть бути оскаржені, і навіть можуть викликати масові протести. Також, певні побоювання виникають що до того, чи не буде новий президент України провадити проросійську політику, що поставить під загрозу проекти співпраці між ЄС та Україною, та дискредитує надання Україні безвізу.

Оцінюючи чинного президента, європейські дипломати визнають його роль у стабілізації кризового становища України, та реформи, особливо у сфері армії, енергетики, та банківської справи. Проте констатують, що  у питанні боротьби з корупцією Порошенко забуксував, через що багато українців розчарувалися у ньому, особливо після показової безкарності високопосадовців-корупціонерів.

Порошенко має дуже чітку позицію, принаймні на папері, щодо спротиву Росії та руху в ЄС. Він не ідеальний, але ми його знаємо, ми з ним працювали“, – наводяться у статті слова чиновника з Брюселю.

Автор статті наголошує, що продовження реформ – ключове питання для ЄС, який і так вже інвестував великі ресурси у них.

А от Зеленський для європейців виступає у ролі “темної конячки”. Політичний досвід не обтяжує його, що на думку журналістів Reuters і приваблює виборців, в першу чергу – молодь. Але саме відсутність цього досвіду бентежить посадовців ЄС, як і чутки що до тісних контактів цього кандидата з контраверсійним бізнесменом Ігорем Коломойським.

Втім, зауважує автор статті, європейські дипломати, які мали зустріч з Зеленським, говорять, що він підкреслює в першу чергу свої навички менеджера, а не шоумена.

Чи є він лялькою в чужих руках? Я так не думаю“, – говорять дипломати.

Щодо Тимошенко, пише автор матеріалу, то її антиреформаторські гасла викликали занепокоєння у Європі.

Вона дещо втратила вигляд мучениці“, – заувжує один з європейських чиновників.

Разом з тим, саме неможливість точно спрогнозувати результати виборів, що свідчить про їх конкурентність, та справжність української демократії, викликає схвалення Заходу. Адже саме цей факт вигідно відрізняє українські вибори, від, наприклад, російських.

Нагадаємо, провідні соціологічні компанії України оприлюднили результат масштабного опитування, та назвали лідерів президентських перегонів.

Syla.news

Коментувати

209 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up