Європарламент підтвердив захист авторських прав в інтернеті

Європарламент підтвердив захист авторських прав в інтернеті

348 євродепутатів підтримали директиву щодо авторського права в мережі, інформує BBC. 

Від 2001 року закон про авторські права зазнавав змін допоки набув чинної форми. Тепер пармламенти країн-членів ЄС повинні затвердити дане рішення і матимуть 2 роки на його реалізацію.

За новими правилами пошукові системи та онлайн-платформи платитимуть за посилання з новинних веб-сайтів. Крім того, передбачається відповідальність для інтернет-гігантів за порушення користувачами авторських прав на їхніх теренах.

Читати також:  Європарламент радить призупинити вступ Туреччини до ЄС

Нові правила не стосуватимуться публікацій, розміщених некомерційним способом в онлайн-енциклопедіях, як Вікіпедія або GitHub. Також закон  дозволяє безкоштовно використовувати матеріали, захищені авторським правом, для збереження культурної спадщини.

Недаремно законопроект викликав низку суперечливих суджень, адже це сворює ризик створення більш закритого суспільства у той час, коли варто на повну  використовувати цифрові досягнення. Чимало митців переконані, що нові правила забезпечать їм справедливу винагороду. Проте є й ті, які з острахом передбачають, що вони знищать генерований користувачами контент.

Читати також:  Балканський шлях. Як ідуть в ЄС Сербія, Чорногорія, Косово, Албанія та Македонія

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала законопроект, що встановлює правила роботи організацій колективного управління авторськими правами.
Фото, «Geektimes»
SYLA NEWS

Коментувати

182 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up