Учені винайшли гендерно нейтральний голос

Учені винайшли гендерно нейтральний голос

Данські вчені створили перший у світі гендерно нейтральний голос за прототипом людини. 

Про це повідомляє Dezeen.

Голос Q став альтернативою цифровим помічникам, які здебільшого мають жіночі голоси та імена, як от Alexa та Siri.

“Оскільки платформи з підтримкою голосу стають все більш поширеними в нашому житті, технологічні компанії продовжують використовувати свою технологію голосового зв’язку відповідно до сценаріїв, в яких, на їхню думку, споживачі будуть відчувати себе більш комфортно, приймаючи й використовуючи її”, — зазначили творці.

Щоб досягнути ефекту нейтральної гендерності, вчені записали 5 різних голосів (чоловічих та жіночих) і обробили їх у спеціальній програмі. Отриманий результат протестували на 4600 людях, яких просили оцінити гендер голосу за шкалою від 1 (Чоловічий) до 5 (жіночий). Після цього вчені виявили найбільш складний для гендерної ідентифікації голос, скоригували його спеціальними цифровими алгоритмами і взяли вийшов діапазон за інтонаційну основу.

Читати також:  Чутки, що я відмовився від балотування – маячня, - Вакарчук

Розробники сподіваються, що в майбутньому гендерно нейтральний голос використовуватимуть у суспільній сфері (наприклад, озвучуватимуть станції метро).

Нагадаємо, організатори кінопремії “Золота дзиґа” оголосили номінантів на національну нагороду.

© SYLA NEWS

Коментувати

196 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up