Тариф "Львівгазу" на розподіл газу завдає збитків- Войсович

Тариф “Львівгазу” на розподіл газу завдає збитків- Войсович

 За висновками 2018 року збиток компанії від розподілу газу становив майже 440 мільйонів гривень. У поточному році через діяльність Міненерговугілля та НКРЕКП “Львівгаз” матиме збитків на суму 545 мільйонів гривень.

Про це повідомив Голова Правління ПАТ “Львівгаз” Юрій Войсович. – передає кореспондент Syla.news

За словами очільника Львівгазу, основним джерелом збитків для компанії є виробничо-технологічні витрати. Їхня кількість визначається Міністерством вугілля відповідно до розрахунків газорозподільних компаній. Оператори газорозподільного механізму проводять ці розрахунки за вказівками профільного міністерства. Для Львівгазу цей обсяг становить 78, 4 мільйона куб. метрів.

Войсович зазначив, що для виробничо-технологічних втрат вартість газу є заниженою, тому газорозподільні компанії, які вимушені купувати послугу з балансування газу в Укртрансгазу, роблять це за завищеними цінами. Приблизна вартість такої послуги у 2018 році становила 11187 гривень/ тис. куб. м. Саме тому газорозподільна компанія змогла придбати тільки 50 мільйонів куб. метрів газу.

Водночас від 2016 року значно зросли інші витрати. Мінімальна зарплата підвищилася з 1378 до 4173 гривні, вартість дизелю з початку 2016 року зросла з майже 17 до 28 гривень за літр станом на початок березня поточного року.

“НКРПЕ протягом останніх років створила нормативну базу, яка передбачає приведення газу до стандартних умов. Йдеться про вимогу приведення обсягів газу до стандартних умов, які містяться у Кодексі газорозподільних систем, договорі на розподіл, а також у договорі постачання газу побутовим споживачам.  Наразі газ не приведений до тих стандартних умов, за якими ми його купуємо. А стандарт передбачає об’єм газу за умови 20 градусів за Цельсієм. зрозуміло, що влітку – це 30 градусів, взимку 0 або нижче”, – розповів Глава Львівгазу.

“Станом на сьогодні ми таку ситуацію, коли одному користувачу, при наявності лічильника на вулиці нараховують одну суму, а якщо лічильник – в приміщенні, виходить зовсім інша сума, тому що в квартирі тепліше. Тому користувачі платять на 1-3 метри кубічні більше. Це не є критично велика різниця, проте один користувач фінансує іншого за рахунок такої різниці”, – додав Войсович.

Відтак посадовець наголосив, що раніше голова НКРЕКП виступила з ініціативою змінити стандартні умови. В Регуляторній комісії пропонували відмовитися від “газпромівських” 20 до 0 градусів за Цельсієм, як прийнято у європейських країнах. У Європейському енергетичному співтоваристві також підтримали зміну цього стандарту. Це дало би змогу зрівняти коефіцієнт для кінцевого споживача майже до одиниці.

Читати також:  У Львові відбудеться національний проект “Місто професій”

Більша частина лічильників, встановлених у споживачів, вираховують об’єм газу без корегування температури та тиску. Такі коефіцієнти застосовують для того, щоб вирахувати “температурну різницю. Взимку ці коефіцієнти перевищують одиницю, тому рахунок є вищим, а влітку – навпаки нижчим.

Величина коефіцієнту залежить від місяця року, області, в якій проживає користувач і місцезнаходження лічильника. Має значення відстань до лічильника від входу в приміщення. У зв’язку з цим, коефіцієнти у споживачів з однаковим обладнанням, які проживають в однакових будинках, можуть бути різними.

“Споживачі газу стали заручниками незавершених реформ у енергетичному секторі. Дії НКРЕКП та Нафтогазу є несправедливими до споживачів. Виходить, що одні платять за інших. До прикладу, в одного споживача лічильник стоїть на вулиці, і на морозі обсяг газу, який він споживає зменшується. Водночас, у інших споживачів, лічильники розміщені у квартирах і газ до них надходить за вищої температури. Відповідно газ не стискається у такій мірі, як у споживачів, у яких лічильник стоїть на вулиці. Виходить так, що ті, в кого лічильник стоїть в квартирі мають сплачувати за тих, у кого він розміщений на вулиці”, – підкреслив очільник.

Юрій Войсович також додав, що для того, аби споживачі перебували в рівних умовах, для споживачів, у яких лічильники стоять на вулиці встановлені вищі коефіцієнти.  У 2015 році після прийняття закону “Про ринок природного газу” планувався перехід до оплати за газ в енергоодиницях. Це дало б змогу вирішити всі проблеми по коефіцієнтах. І люди платили б за енергію, яку використали, а не за куби. Втім, цього  так і не відбулося.

Читати також:  Львів отримав титул "Молодіжної столиці України" (Коментарі)

Тариф "Львівгазу" на розподіл газу завдає збитків- Войсович

Фото Syla.news

Вікторія Козар, Syla.news

Коментувати

344 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up