Стало відомо, чому у Львові досі немає механізму контролю оплати проїзду в автобусах

Стало відомо, чому у Львові досі немає механізму контролю оплати проїзду в автобусах

У Львові немає контролю за “зайцями” у маршрутках. Але закон це передбачає.

Про це Syla. News повідомив Ігор Зінкевич, депутат Львівської міської ради.

“Ми із нашою командою провели аналіз законодавства України та нормативних актів Кабміну і виявили, що насправді у відсутності механізмів контролю за безквитковим проїздом в міських автобусах винні управління Львівської міської ради, які не розробили і не затвердили відповідних “Правил користування міським пасажирським автомобільним транспортом”, – каже депутат. – Таке право місцевим органам влади Верховна Рада делегувала ще у січні 2017 року, прийнявши Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті”.

Як стало зрозуміло із документів, оприлюднених Зінкевичом у Facebook, він надіслав звернення заступнику міського голови Львова Сергію Бабаку з вимогами розробки “Правил користування міським пасажирським автомобільним транспортом у місті Львові”, які б унормували всі аспекти відносин “перевізник — пасажир”, зокрема питання контролю за безквитковим проїздом, а також питання обліку пасажирів, в тому числі і пільговиків.

“Оскільки з часу ухвалення Верховною Радою закону, який надав право місцевим органам влади самостійно приймати “Правила користування” пройшло уже більше двох років, а посадові особи управління транспорту львівської мерії досі не розробили проекту такого документу, то вони – як мінімум заслуговують на догану. А, як максимум — мають бути звільнені за професійну непридатність, адже їх обов’язок – постійно моніторити законодавство в сфері пасажирських перевезень. Сподіваюся, мої вимоги будуть почуті і ми отримаємо документ, який регламентуватиме проїзд в автобусах, особливості оплати і контролю”.

https://www.facebook.com/igor.zinkevych/posts/2162753960444884

Журналіст Syla. News звернулася за коментарем до начальника управління транспорту Львівської міської ради Олега Партики.

Чиновник пояснив, що контролери працюють лише в електротранспорті. Це тому, що це комунальне підприємство. А ось автобусні маршрути обслуговують п’ять автотранспортних підприємств різної форми власності.

“Законодавство чітко не передбачає механізму контролю за проїзд в автобусах, – наголошує Олег Партика. – Водії мають видавати квитки. Зараз працюємо над проектом електронного квитка. Буде ця система оплати проїзду, то в автобусах будуть працювати контролери”. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що трамвайна лінія на Сихів, яку відкрили восени 2016 року, зведена з певними технічними порушеннями та недоліками.

Олена АШІОН для  Syla. News

Коментувати

1362 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up