Телескоп Hubble зафіксував потужний шторм на Нептуні (ФОТО)

Телескоп Hubble зафіксував потужний шторм на Нептуні (ФОТО)

Космічний телескоп Hubble зафіксував велику чорну пляму на Нептуні, що є штормом величезних розмірів, утворений у зоні низького тиску на планеті.

Про це повідомляють на сайті NASA.

Вперше новий шторм помітили у вересні 2018 року в північній півкулі Нептуна, проте через технічний збій спостереження відновили у листопаді. Тоді протягом 20 годин вчені змогли спостерігати за переміщенням шторму по планеті зі швидкістю 972 кілометри за годину.

Читати також:  НАБУ викрило "космічні" виведення і відмивання коштів держпідприємства

Телескоп Hubble зафіксував потужний шторм на Нептуні (ФОТО)

Вчені визначили, що шторм складається з кристалів метанового льоду та знаходиться на великих висотах. Хмари, згідно з припущенням вчених, збираються над штормом, що формується, перш ніж той стане стане помітний для наших телескопів. Це дозволяє припустити вченим, що такі великі темні плями формуються глибше в атмосфері, ніж передбачалося. Також дослідники додали, що нові шторми виникають на Нептуні кожні чотири-шість років; тривають дані шторми в середньому близько двох років.

Читати також:  Урожай без землі та денного світла: в Антарктиді вперше виростили овочі

Нагадаємо, японський космічний зонд Hayabusa 2 виявив гідратовані мінерали на астероїді Рюгу.

SYLA.News

Коментувати

227 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up