Україна перейде на літній час перед виборами

Україна перейде на літній час перед виборами

У ніч перед 31 березня в Україні встановлять літній час. О 3:00 годині за київським час стрілки годинників переведуть на одну годину вперед.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Переведення годинників визначається постановою Кабінету міністрів від 1996 року.

Зміна годинникової стрілки в Україні проходить спільно із Європейським союзом і більшою частиною країн Європи двічі на рік: в останній тиждень березня, а саме у неділю країна переходить на літній час, а кожної останньої неділі жовтня знову повертається на зимовий, тобто свій поясний час.

12 вересня Єврокомісія висунула пропозицію країнам Європейського Союзу назавжди відмовитися від зміни літнього і зимового часу з 2019 року; на початку березня 2019-го в Європейському парламенті запропонували перенести цей термін на 2021 рік.

Відповідно до пропозицій, переведення годинників по сезонах мало б бути скасоване у всьому Євросоюзі. Однак країнам-членам дають свободу вибору, за яким часом вони хочуть жити – поясним чи літнім.

Читати також:  ЄС вивчає можливість скасування переходу на літній час

У 2011 році ВР України намагалася припинити переведення годинників на зимовий час з метою повторити подібний крок Росії, але цю постанову скасували.

В Україні літній час уперше з’явився 1916 року – його встановила Австро-Угорщина, до складу якої входила західна частина України. У 1917 році літній час запровадив і Тимчасовий уряд Російської республіки, до якої тоді входила більша частина України.

Відомо, що після ряду радянських експериментів, літній час почали знову регулярно використовувати в Україні як на той час частині СРСР із 1981 року.

На початку 90-х в Україні експериментували з відмовою від сезонного переходу на літній час, але потім відновили його 1992 року «з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи», і «згідно з рекомендаціями Європейської економічної комісії ООН».

Вперше на літній час перейшли декілька європейських країн у 1916 році. Це було зроблено для того, щоб краще використовувати світлий час доби, а тому в економії – під час Першої світової війни йшлося про заощадження вугілля, а згодом -і про електроенергію. Втім такої економії майже немає в місцевостях, розташованих ближче до екватора, та у приполярних регіонах, де сезонний час не має економічного сенсу.

Читати також:  25 березня Україна переходить на літній час

Перехід на літній час і повернення на поясний щороку використовують майже в 60 країнах, по всій їхній площі чи частково. Водночас приблизно 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики.

Додамо, що 31 березня в Україні відбудуться вибори президента.

Нагадаємо, минулого року депутати Київради запевнили: щорічне переведення годинників викликає так званий часовий стрес і негативно впливає на психологічний та фізичний стан людини.

Syla.news

Коментувати

167 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up