Львів буде чистим! Або як вдалося уникнути сміттєвого колапсу-2

Уже з 1 квітня Львів міг пережити сміттєвий колапс-2. Область готувалася дочасно повернути організацію вивезення сміття місту, а впевненості, що мерія зможе самостійно забезпечити безперебійне очищення вулиць від непотребу, не було. Відтак, щоб не ризикувати комфортом і безпекою львів’ян, треба було знову шукати порозуміння з обласною владою, яка вже майже два роки вправно вивозить сміття зі Львова.

Таким було моє переконання, і врешті такий сценарій, який запропонував, дав позитивний результат.

Щоб зрозуміти, як діяти, потрібно було лише виокремити основне в усій цій історії зі сміття. А це – інтереси львів’ян, які мають жити в чистому місті без сміттярок під своїми будинками. І хто прибиратиме цей непотріб, людей не хвилює і не має хвилювати.

Саме через це два роки тому вимагав підписання Меморандуму про передачу управління сміттям області. І саме тому зараз наполіг на конструктивному діалозі між міським та обласним керівництвом – без політики й ігор, а лише з господарськими. Зрештою, причин дочасно зупиняти співпрацю не було: область якісно організувала вивіз сміття, а Львів вчасно платить за це чималі кошти. Причому чималі.

Я радий, що мою ініціативу щодо перемовин підтримали і колеги-керівники інших фракцій. Спільно ми підготували звернення до Львівської обласної ради з проханням витримати увесь термін чинності Меморандуму – до 30 червня 2019 року. Таким чином зробили перший крок до того, щоб місто залишалося чистим. Чи складною була розмова із обласними депутатами, головою ЛОР? Були дискусії, але бажання зберегти лад у Львові таки вийшло на перше місце. Результат – спільну мову вдалося знайти.

Так, часу до завершення дії меморандуму все одно залишається небагато. І питання, як Львів самостійно даватиме собі раду з вивезенням відходів, залишається відкритим. Чиновники й досі не надали якогось плану дій. Тому тепер головне завдання – до літа випрацювати ефективний механізм, як забезпечити порядок у місті з липня. Разом із колегами вже плануємо зустрічі й робочі наради з перевізниками, профільними чиновниками, щоб спільно знайти рішення, які збережуть Львів комфортним і чистим. Впевнений, усе вдасться, якщо у цій темі більше не буде політики та зайвих особистих амбіцій. А тільки Львів і інтереси львів’ян.

Валерій ВЕРЕМЧУК, керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді

----------------------

Коментувати

431 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up