НАЦІОНАЛЬНІ ДРУЖИНИ НА МАРШІ

Про те, як президент Порошенко прогнівив націоналістів та до чого тут міністр МВС

Що власне відбувається?
Не буде перебільшеням сказати, що розслідування Bihus.info що до розкрадань в обороній сфері стало справжньою інформаційною бомбою. В даному випадку суттєво постраждала репутація голови держави, адже залученим у тіньову схему виявився бізнес-партнер та друг Петра Порошенка, член РНБО Олег Гладковський та його син Ігор.
Оприлюднення результатів розслідування викликало великий суспільний резонанс. Гладковський-старший вже відсторонений від посади. Генеральний прокурор Юрій Луценко вже неодноразово виступив із заявами щодо повного контролю правоохороних органів над цією ситуацією. А також що до маніпулятивності журналістського розслідування та його замовного характеру напередодні президентських виборів.
Ми не беремося давати оцінку будь яким заявам чи діям різних сторін, але те, що оприлюднення даного розслідування напередодні виборів суттєво вдарило по репутації чинного президента – це беззаперечний факт. І цією ситуацією очевидно намагаються скористатися політичні опоненти Порошенка, зокрема, і партія “Національний корпус” та “Національні дружини”, як фактично афілійована з нею організація.
Обидві структури входять до так званого “азовського руху”. Цей конгломерат ультраправих організацій був створений на базі ветеранів та діючих вояків полку спецпризначення “Азов”. Який у свою чергу був укомплектований бійцями та активістами різних ультраправих організацій, таких як “Патріот України” та Соціал-національна Асамблея. Вони в подальшому переформатувалися у нові структури в рамках азовського руху.
Серед усіх політичних сил країни саме реакція” Національного корпусу” та союзних йому організацій була найбільш бурхливою. Жодні інші політичні гравці, навіть традиційно утотожнюванні з радикалізмом та акціями прямої дії, як ВО “Свобода”, чи РПЛ, цього разу не організували жодних акцій, які б скінчилися сутичками з представниками силових структур. Водночас, “Національні дружини” зорганізували кілька потужних подій і тісно супроводжують президента його туром по Україні, організовуючи акції у кожному місті, котре він відвідує. Детальніше про це – далі.
_____________________________________________________________________________________________
“Гладковський-тато – призначений Порошенко член Ради нацбезпеки і, на думку ЗМІ – “смотрящій”. Гладковський-син – “рішала”, який “нагинає”оборонку ім’ям татка і не хоче зустрічати новий рік “без півмільйона””, – Денис Бігус, журналіст-розслідувач.
_____________________________________________________________________________________________
нацкорпус
A.C.A.B., або протест в стилі Нацкорпусу
9-го березня Нацкорпус та Нацдружини організували так званий “День гніву” під стінами Адміністрації президента на Банковій. Акція, яка першопочатково була анонсована як мітинг з вимогами швидкого розслідування оборудок в оборонці та покарання винних, перетворилася у сутички з поліцією, із застосуванням сльозогіного газу, вибухових пакетів та інших спецзасобів, які здебільшого використовуються за крайньої потреби.
Того ж дня велика група активістів Нацкорпусу вирушила до Черкас і організувала протест під час мітингу в підтримку Порошенка, на якому був присутній сам президент. Після спроби активістів прорватися до президента, протест переріс у масові заворушення з усіма їхніми атрибутами, як то сльозогінний газ, бійки з поліцією, вибухові пакети, і так далі.
За офіційними даними МВС, 22 правоохоронці були госпіталізовані з пораненнями внаслідок сутичок. 16-го березня Національний корпус провів акцію в Києві, під час якої Адміністрація президента та правоохоронці, які її охороняли, були закидані надувними свинями (Свинарчук – перше прізвище Олега Гладковського, яке той в подальшому змінив).
В той же день під час подібних подій в Полтаві, де Порошенко мав зустріч з виборцями, кілька активістів Національних Дружин були заарештовані поліцією.
19-го березня активісти Національного Корпусу та бійці Нацдружин намагалися зірвати зустріч Порошенко з виборцями на центральній площі Івано-Франківська, внаслідок чого знову виникли сутички з правоохоронцями, з застосуванням сльозогінного газу.
Судячи з частоти та періодичності подібних акцій, ми можемо прогнозувати їхнє продовження в майбутньому. Адже після 9-го березня, будь яка акція у регіонах за участі Петра Порошенка не обходиться без Національного Корпусу. Судячи з різкої тональності сторін, цей політичний конфлікт набирає гостроти.
Зокрема, лідер Національного Корпусу Андрій Білецький звинувачує президента у підготовці репресій проти націоналістів, а генеральний прокурор Юрій Луценко, у свою чергу, таки погрожує кримінальними справами учасникам заворушень та лідерам “азовського руху”.
____________________________________________________________________________________________
“Тобто тепер Національний корпус, колишні “азовці” будуть злочинною організацією. На це я хочу сказати, що в Україні існують всього дві злочинні організації – це “ЛДНР” і п’ята колона, їхні поплічники – Медведчук і компанія, яка діє за повною згодою і благословення Петра Порошенка та Адміністрація президента і вся вертикаль влади, яка зараз побудована. Друге – Порошенко має наміри мститися, власне кажучи, тій скажімо Альма матер тих хлопців – полку “Азов”. Ведеться активна розробка питання, як розпустити найкращий бойовий підрозділ, який зараз знаходиться на фронті і має за два місяці найкращі показники зі знищення бойовиків і ворожої техніки” , – Андрій Білецький, лідер партії “Національний Корпус”, народний депутат України.
____________________________________________________________________________________________
Лідери Азовського руху публічно звинувачують друга та бізнес-партнера Петра Порошенка, депутата Верховної Ради від БПП Ігоря Кононенка в організації загонів “тітушок” з числа кримінальників для фізичного тиску, або ж навіть усунення активістів Національного Корпусу.
Ситуація досить складна, тим більше, що багато експертів, зокрема журналіст Сергій Рахманін, політологи Ростислав Іщенко та Олексій Кочетков відкрито говорять про тісні взаємини Національного Корпусу та його лідерів з міністром МВС Арсеном Аваковим, який за абсолютно випадковим збігом обставин саме зараз має вкрай напружені стосунки з президентом Порошенком.
На думку багатьох оглядачів, Нацкорпус в даній ситуації виступає як приватна парамілітарна структура Авакова, особливо на контрасті демонстративної неучасті інших націоналістичних організацій, як то Свобода, Правий Сектор, С14, у організованих Нацкорпусом акціях. Журналіст Роман Кравець, в статті для Української Правди, посилаючись на власні джерела, говорить про реальну загрозу мілітаризації конфлікту між президентом – головнокомандувачем ЗСУ та міністром МВС, який до того ж, за словами журналіста, має потужний вплив на такі парамілітарні структури, такі як Національні Дружини та Нацкорпус.
Чи буде продовження бенкету?       
До виборів залишається менше двох тижнів, то ж, очевидно, дана ситуація буде мати продовження. Якщо припустити істинність думок про зв’язок Нацкорпусу та Арсена Авакова, то їх присутність на акціях за участі Порошенка буде продовжуватися. Адже станом на зараз існує позов до суду що до відсторонення міністра від посади у зв’язку з невідповідністю, що багато оглядачів називають прямою атакою на Авакова з боку Порошенка. А останні події з арештом поліцейськими працівників штабу БПП в Чернігові, а потім арешт цих самих поліцейських співробітниками СБУ, вказують на початок справжньої міжвідомчої війни, подібної до тої, яка існувала між МВС та КДБ у СРСР і яка продовжує існувати між поліцією та спецслужбами у багатьох пострадянських країнах.
Масова участь неповнолітніх та школярів у різноманітних акціях – одна з особливостей Національного Корпусу. Більшість з цих дітей – учасники молодіжних організацій “військово-патріотичного виховання”, як наприклад “Цивільний корпус “Азов””
Нам залишається сподіватися, що вибори в Україні пройдуть спокійно та без конфліктів, а правоохоронні органи будуть консолідовано виконувати свою функцію, тобто – забезпечувати порядок. Більше ж про конфлікт між силовими структурами, та змагання президента з міністром МВС, читайте в наших наступних матеріалах.
Євген Домашин, для Syla.news
227 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up