Японські вчені виявили воду на астероїді Рюгу

За даними групи дослідників, японський космічний зонд Hayabusa 2 виявив гідратовані мінерали на астероїді Рюгу.

Японські дослідники отримали дані під час дослідження поверхні астероїда спектографом, повідомляє японське видання Kyodo.

Вчені з Університету Айзу, Японського агентства аерокосмічних досліджень та інших установ заявили, що спектрометр космічного апарату, який працює в ближньому інфрачервоному діапазоні, виявив, що “гідроксилмісткі мінерали повсюдно поширені” на поверхні Рюгу.

Рюгу класифікується як астероїд С-типу, який, як вважається, містить органічні речовини і воду. Оскільки вчені вважають, що астероїди могли доставляти воду на Землю, головне завдання Hayabusa 2 – зібрати і повернути зразки гірських порід до кінця наступного року, щоб допомогти перевірити гіпотезу.

“Рішення вибрати Рюгу як кінцеву точку маршруту, засноване на прогнозі, що там є трохи води, не було помилковим”, – сказав Кохей Кітазато, доцент в університеті Айзу.

Ця гіпотеза може бути підтверджена, якщо вода з астероїда має склад ізотопів, аналогічний складу води на Землі. Зразки породи можуть містити органічні речовини, які можуть бути будівельними блоками життя.

Читати також:  Вчені NASA не помітили астероїду, що пролетів повз Землі

Це перше відкриття після успішного приземлення космічного зонду на астероїді, що знаходиться в 340 млн кілометрів від Землі, дата збору перших зразків – 22 лютого.

Нагадаємо, для отримання підземних зразків породи з цього ж астероїда, японський космічний апарат Hayabusa2 скине на нього вибухівку.

SYLA.News

299 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up