У Львові зберігатимуть історичні аптеки міста

За словами заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка, на найближчому засіданні виконавчого комітету буде винесено рішення про старт Програми щодо збереження історичних аптек Львова. Вона передбачає аудит всіх історичних аптек; публікацію он-лайн документів та інтер’єрів; можливість співфінансування збереження важливих елементів аптек.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Ми проаналізували декілька останніх випадків, які були у Львові щодо автентичних історичних аптек. Йдеться про аптеки на вул. Міцкевича, на вул. Дорошенка, на вул. Грушевського. За результатами аналізу кожного з випадків ми вирішили підготувати і винести на засідання виконавчого комітету окрему Програму щодо збереження історичних аптек. Вона передбачатиме аудит всіх історичних аптек, публікацію он-лайн документів та інтер’єрів у відкритій мережі та можливість співфінансування збереження важливих елементів аптек. Тобто таку програму ми плануємо винести на найближче засідання виконавчого комітету», — повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко

Андрій Москаленко також прокоментував ситуацію, яка склалася із збереженням аптек на вулиці Міцкевича, . Дорошенка і Грушевського.

«Щодо аптеки на вул. Міцкевича — після 1,5-річної боротьби нарешті отримали офіційну позицію від «Надра України» — це приміщення буде збережено виключно під аптеку. Аптеку на вул. Дорошенка управління комунальної власності Львівської міської ради продало під функціонал аптеки з умовою збереженням всіх меблів. Особа, яка придбала це приміщення, втратила на нього право власності через борги. Новий власник порушив умови продажу і влаштував в аптеці магазин нижньої білизни. Управління комунальної власності (УКВ) через порушення умов договору звернулось в суд. Перший суд УКВ виграло.

Що стосується аптеки на Грушевського, то у 2016 році аптека була продана ТзОВ «Аптека під Святим Миколаєм». З цим власником аптека проіснувала рік часу. Після того була закрита. І продана ними новій особі. Одразу, як новий власник почав роботи в приміщенні, на нього було накладено штраф і поставлено вимогу зберегти автентику. Після того власник віддав в оренду приміщення сьогоднішньому орендарю — магазину. За словами власника, ніхто з аптек не погодився орендувати. При облаштуванні магазину було встановлено кондиціонери і вивезено частину історичних меблів”, — наголосив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Зі своєї сторони ситуацію зі збереженням історичних аптек міста прокоментувала начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Читати також:  Від сьогодні частину вулиці Зеленої перекриють майже на 4 місяці

«Є велика спокуса в нового власника взяти все й переробити. Якщо вони не мають прибутку з цього приміщення, то вони завжди вигадують щось, щоб приміщення переробити під функцію, яка буде їм прибуткова.

Хоча вихід є — зміна функціоналу аптеки можлива. До прикладу, аптека Іонових — гарний зразок нової-старої функції. Там зафіксовано, що це є аптека, інтер’єри збережені, меблі відреставровані, функція не суперечить функціоналу. Вони зберегли чотири круглі медальйони на стінах, барельєфи, меблі (антресолі). Меблі, які там були, частково перероблені в радянські часи. Там було багато ремонтів. Тим не менше, мали бути збережені всі цінні елементи. Вхідні двері відреставровані”, — зазначила начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Нагадаємо, напередодні у прес-службі ЛМР повідомили, що впродовж кількох місяців Львівська міська рада  проводила перемовини з власником приміщень для збереження історичної пам’ятки Львова – історична аптека в будинку на площі Міцкевича, 8.

Читати також:  У Львові тепер є вулиця Віденська та сквер Яцека Куроня. Для чого ці перейменування

Syla.news

260 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up