Новий президент Казахстану запропонував перейменувати столицю на честь свого попередника

Новий президент Казахстану запропонував перейменувати столицю на честь свого попередника

Колишній голова сенату парламенту Казахстану Касим-Жомарт Токаєв офіційно став президентом країни. Він заявив, що столицю країни Астану треба перейменувати на Нурсултан на честь Назарбаєва.

Про це повідомила інформагенція Риа Новости.

Крім того Токаєв уважає, що іменем першого президента слід назвати центральні вулиці всіх обласних центрів у країні.

Також він запропонував поставити пам’ятник у столиці на честь Назарбаєва. Він нагородив Назарбаєва відзнакою «Золота зірка» і присвоїв йому звання «Народний герой».

Читати також:  У Казахстані відбудуться позачергові вибори президента

Зазначимо, що Токаєв став президентом країни до закінчення терміну повноважень обраного президента Нурсултана Назарбаєва у квітні 2020 року.

19 березня Нурсултан Назарбаєв, який очолював Казахстан майже 29 років, оголосив про свою відставку.

Попри складення повноважень президента, Назарбаєв збереже за собою титул «лідера нації», залишиться на чолі керівної партії «Нур Отан» очолить Раду безпеки Казахстану та буде членом Конституційної ради.

Читати також:  У Казахстані під час антиурядових мітингів затримали сотні людей

Нагадаємо, Нурсултан Назарбаєв був першим і єдиним президентом Казахстану з 1990 року. У 2007 році парламент надав йому як першому президенту балотуватися на посаду необмежену кількість разів. Востаннє його переобрали у 2015 році — тоді Назарбаєв набрав 97,75% голосів виборців. Термін його повноважень закінчувався у квітні 2020.

Коментувати

179 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up