Кандидатське СЕРЕДовище. З сумом констатую

Президентська кампанія 2019 року не стала для українського суспільства проривом. І тепер дуже важливо, щоб вона не стала кроком назад для нашої держави, адже така загроза існує.

На жаль, ані рекордна кількість кандидатів, ані воєнний стан, який передував протягом місяця у 10 областях проведенню президентських перегонів, не сприяли раціоналізації боротьби за головне крісло країни. Посилені розмови про підкуп виборців, гучні обіцянки про зміни життя тут і зараз (найпізніше – одразу після інавгурації), відчайдушна критика опонентів – ось і всі козирі значної кількості кандидатів.

Щоправда, варто наголосити, що далеко не всі претенденти на посаду президента навіть офіційно вели кампанію, окремі «претенденти на булаву» не відкрили навіть власні рахунки для фінансування агітаційної діяльності. Особисто мене вразило інше: після того, як довірена особа одного з фаворитів виборів розповіла, що фактично є куратором висуванців 8 кандидатів у президенти у виборчих комісіях, жоден з названих політиків не обурився, не назвав це зазіханням на своє власне чесне ім’я.

У мене немає надії на дебати, хоча я вітаю їх проведення на Суспільному телебаченні. Щоправда, далеко не впевнений у готовності фаворитів напередодні першого туру публічно обговорювати своє бачення розвитку країни, попри те, що вони мають можливість опинитися втрьох у студії. З іншого боку, дебати фіналістів президентських перегонів, як відомо, передбачені законом, тому перед другим туром ми станемо їх свідками.

Ще одна цікавинка: 31 березня на нас очікує щонайменше 2 екзит-поли, і можлива навіть конкуренція між їх даними. В умовах, коли навіть у соціологічних дослідження розрив між учасниками виборів незначний, цей фактор може сприяти дестабілізації ситуації. Практично не маю сумніву, що наприкінці березня – на початку квітня Україну намагатимуться «хитнути», і це загроза, яку варто усвідомлювати та готуватися до дієвої протидії їй.

Євген МАГДА, Інститут світової політики

Читайте попередні блоги автора в рубриці “СередОвище виборів”:

Альянси та прихильники

Стартові умови (ч.1)

Стартові умови (ч.2)

Непроста Україна

Невідомі повноваження

Фактор особистості

Уроки з протоки

Вітчим незалежності

Чорно-білий президент

Надія та розчарування

Достроковий Янукович

60 днів на роздуми

Паузи та інтереси

Фактор безпеки і оборони

Кампанія з подвійним викликом

Вибори – не війна!

Гроші вирішують все?

Випробовування Майданом

445 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up