У НАТО закликають Росію повернути Крим Україні

У НАТО закликають Росію повернути Крим Україні

Північноатлантичний альянс вимагає від РФ повернути Крим Україні, вкотре засудивши анексію Криму як акт порушення міжнародного права, який НАТО не визнає і ніколи не визнає.

Про це йдеться у заяві Північноатлантичної Ради, передає “Українська правда” із посиланням на “Європейську правду”.

“Ми закликаємо Росію повернути контроль над Кримом Україну. Ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод. Крим – територія України” – стверджується у заяві.

Також у альянсі наголосили про своє рішуче засудження анексії, яку Альянс не визнає і не буде визнавати.

Читати також:  Доба в АТО пройшла без втрат

Крім цього, НАТО засуджує мілітаризацію півострова і висловлює занепокоєння планами РФ з подальшого нарощування військового потенціалу в Чорноморському регіоні.

“Невиправдане використання Росією військової сили проти українських кораблів і військово-морських сил біля Азовського моря і Керченської протоки в листопаді 2018 року є частиною більшої структури російських агресивних дій в регіоні” – підкреслили у НАТО, закликавши відпустити українських моряків і повернути кораблі.

Альянс висловив підтримку щодо міжнародних санкцій проти Росії.

“Не може бути повернення до “звичайного” бізнесу, поки не відбудеться чітка, конструктивна зміна в діях Росії, що свідчить про дотримання міжнародного права та її міжнародних зобов’язань і обов’язків” – йдеться у заяві.

Нагадаємо, представниця ЄС Федеріка Могеріні заявила, що через п’ять років після незаконної анексії Криму та Севастополя Росією Європейський союз залишається твердим у своїй прихильності суверенітету і територіальної цілісності України.

Читати також:  АТО: один військовослужбовець загинув

Syla.news

Коментувати

212 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up