У Міносвіти втілюватимуть фінський досвід в нову українську школу

У Міносвіти втілюватимуть фінський досвід в нову українську школу

15 березня у Міністерстві освіти і науки України розповіли про фінський проект підтримки Нової української школи. Він передбачає розвиток компетентностей учителя, популяризації освіти та створення сучасного освітнього середовища .

Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час виступу на заході в межах офіційного старту проекту сьогодні, – повідомляє прес-центр Міносвіти.

«Зараз Нова українська школа є однією з найбільш підтримуваних суспільством реформ. Згідно з останніми опитуваннями вона має найбільшу частку одночасно глибокого розуміння та підтримки в українському суспільстві. Ми дуже серйозно ставимося до цього зворотного зв’язку. Він не лише допомагає згуртувати навколо змін активне коло зацікавлених українців, а й заручитися підтримкою наших міжнародних партнерів. І одним з таких партнерів, який повірив в українську реформу та розділив її цінності, стала Фінляндія. Одна з цілей Нової української школи – побудувати систему, що допоможе реалізуватись кожній дитині, а фінський проект сприятиме нам у цьому», – підкреслила Лілія Гриневич.

Міністр зазначила, що проект називається Learning together («Вчимося разом»). І додала, що кожен із напрямів, за якими працюють кластери, відрізняється тим, що саме за ними фінська система освіти є однією з найуспішніших у світі.

Читати також:  Які послуги можуть бути платними в школах і дитячих садках: пояснення Міносвіти

Гриневич розповіла, що кластер №1 «Розвиток компетентностей учителя – вдосконалення системи професійної підготовки» включає моніторинг результатів запровадження нових програм з підготовки вчителів, підготовку професійних стандартів для директорів та вчителів початкової школи, інноваційні підходи в освітніх програмах для педагогічних університетів та закладів післядипломної освіти.

Також кластер №2 «Популяризація освіти» передбачає підвищення рівня обізнаності про реформу освіти та її підтримки суспільством, проведення цільових інформаційних кампаній та посилення інституційної спроможності МОН у сфері суспільних комунікацій.

Крім цього, кластер №3 «Створення сучасного освітнього середовища» полягає у створенні ринку електронних освітніх ресурсів, зокрема підручників, розвитку Національної освітньої електронної платформи (НОЕП), поширенні практики обміну досвідом між вчителями за допомоги сучасних цифрових технологій.

Читати також:  У Міносвіти прокоментували зміни у правилах прийому учнів перших класів

Зазначимо, що проект «Фінська підтримка реформи української школи» – це двостороння ініціатива Уряду Фінляндії і Міністерства освіти і науки України. Його впровадження відбувається в рамках угоди між Україною та Фінляндією, що  ратифікували 2018 року. Документ передбачає 6 мільйонів євро безповоротної допомоги для здійснення  завдань Нової української школи. Проект розрахований на 4 роки.

Нагадаємо, у Міносвіти повідомили, що у 2019 році державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти. Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі.

Syla.news

Коментувати

299 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up