Україна повторює світові тенденції лізингу, - директорка асоціації у Львові

Україна повторює світові тенденції лізингу, – директорка асоціації у Львові

У Львові експерти з питань лізингу обговорили, як оптимізувати та розвинути інфраструктуру населеного пункту (ОТГ) та малого і середнього бізнесу за рахунок лізингу

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Директор асоціації лізингодавців України Марина Масіч пояснює: лізинг – це фінансовий інструмент, у якому найважливіше – обрати надійну компанію і ретельно перевірити угоду, яку підписуєте.

“Перш за все, потрібно переконатися, що компанія працює законно, для цього перевіряємо реєстр в Нацконфінпослуг. Крім ліцензування, потрібно ще перевірити чи перебуває вона в асоціації лізингодавців. Якщо вона не є членом асоціації, але якщо вона добросовісно укладала угоди, то ви можете з нею почати працювати, але треба добре вичитати договір, щоб у ньому не було підводних каменів. Тому що саме у договорі закладаються ті підвалини, які потім не дають змоги у суді виграти справу і повернути собі кошти. Тобто, ви можете програти кошти або техніку, транспорт чи обладнання, яке вам було потрібне. Хитрість недобросовісних компаній у тому, що вимагаючи сплату авансів за доставку техніки, вони в договорі не називають авансу. Вони вуалюють це маркетинговими платежами чи оплатою за оформлення договорів. Потім після прочитання договору, він розуміє, що його аванс – насправді був не авансом”.

У Львівській області сьогодні лише 20 малих фермерських господарств з 800 зареєстрованих купують техніку для розвитку свого бізнесу в лізинг. Але цього року таких підприємців стане більше, тому що в області вперше запрацює відшкодування лізингових платежів.

Цю програму депутати обласної ради затвердили в грудні минулого року. А нещодавно голова облдержадміністрації підписав розпорядження про початок роботи програми. І тепер підприємці можуть звертатися за допомогою.

За її словами, цією програмою передбачено 2,5 млн гривень для відшкодування відсотків за банківськими кредитами, кредитами, які залучають у кредитних спілках та за сплату відсотків за лізинговими платежами.

“Якщо виробник придбав техніку в лізинг і сплачує компаніям лізингові платежі, він має право на відшкодування частини цих відсотків у розмірі 0,5 облікової ставки Національного банку. Але не більше, ніж сто тисяч гривень на рік для одного об’єкта господарювання”, – пояснила Людмила Гончаренко. 

Наразі, за словами Людмили Гончаренко, ще ніхто не зголосився до цієї програми.

“Люди ще не розуміють, що можуть здешевити лізингові платежі”, – говорить т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації. 

Натомість у світі торік обсяги лізингових операцій склали 1,3 трильйона доларів США. Переважно у лізинг беруть транспортні засоби, сільськогосподарську техніку та комп’ютерну техніку.

Читати також:  "Душу українського шістдесятництва" показали у Львові

Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія Вітка вважає, що лізинг – це той гнучкий інструмент, який і за ціною, і за часом, і за зручністю пасує саме малому бізнесу.

“Ми вважаємо, що лізингова сфера має найбільше перспектив, і вона націлена на малий та середній бізнес. Адже 95 відсотків підприємств – це малі підприємства. Вони забезпечують одну третю обсягу реалізації продукції. Але не завжди мають доступ до фінансування, щоби закупити чи оновити обладнання, розширити  свій бізнес. Не завжди підприємець може закупити це за готівку. Та й це не має сенсу з точки зору ведення бізнесу”, – наголошує вона.  

Юлія Вітка зауважила, що, до прикладу, в Польщі стоматолог має можливість взяти в лізинг мало не увесь свій кабінет: обладнання, меблі та все, що потрібно.

“Україна стоїть на порозі медичних реформ. І це – один з прикладів, як можна використати лізинг”, – радить вона. 

Генеральний директор Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Марина Масіч зазначила, що у всьому світі підприємці оновлюють зношені фонди, розвивають бізнес, роблять інновації саме за допомогою лізингу, що ефективно впливає на функціонування та розвиток громад.

“Ніхто не робить це з оборотних коштів, у всьому світі це робиться завдяки інструменту лізингу. Ми хочемо донести цей досвід до українського бізнесмена. Щоби він довідався, зрозумів, порахував, прийшов і отримав. Отримав не гроші, з якими йому ще треба кудись іти й купувати майно. А отримав комбайн, конвеєрну лінію чи морозильну камеру, які потрібні для його бізнесу”, – каже вона.

Голова ради директорів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Олександр Кощеєв зазначає, що лізинг – це дуже зручний та простий інструмент для фінансування малого та середнього бізнесу, особливо після запуску реформи децентралізації.

“На Львівщині, як і в усій Україні, основні напрямки фінансування – колісний та залізничний транспорт. Також в лізинг розвиваються компанії, чий бізнес пов’язаний з виготовленням меблів та іншим видом перероблення деревини. Також добре працювати в лізинг підприємствам харчової та медичної галузі”, – говорить він. 

Крім того, як зауважила Марина Масіч, багато громадського транспорту Львова було придбано в лізинг.

Читати також:  Солодке обличчя Львова

Керівник комерційного відділу “Сканія Кредит Україна” Євгеній Верезомський вважає, що головною проблемою міст і сіл є дорожнє покриття. А лізинг може покращити стан доріг бути одним із чинників розвитку дорожньої інфраструктури у населених пунктах.

“Є підприємства, які зараз мають змогу працювати по дорожніх шляхах. Тобто, вони виграють державні тендери і потребують оновлення основних засобів для виконання цих робіт. Це є саме той напрямок, у якому ми можемо допомогти. Ми можемо фінансувати оновлення парку автомобілів для тих компаній, які працюватимуть по державних тендерах з благоустрою дороги чи інших інфраструктурних проектів. тобто. Це саме та ніша, в яку ми можемо запропонувати наш внесок”, – додав керівник.

При цьому експерти наголошують: лізинг є ефективним інструментів у розвитку сільського господарства. Адже це – можливість придбати основні засоби з техніки дуже швидко для того, щоб в сезон вже почати працювати.

“Попит на таку пропозицію дуже колосальний, особливо в сезон, коли люди починають обробляти свої землі, їм ця тема важлива.  Тому що в такі моменти фермеру дуже потрібні гроші, вони рахують кожну копійку. І ці гроші вони скеровують для того, щоб отримати максимальний врожай і в результаті – максимальний дохід. Відповідно в цьому випадку ми допомагаємо дуже швидко вирішити питання з обладнанням”, – розповідає керівник з продажів компанії “Альфа-Лізинг” Ольга Рябухова

Україна повторює світові тенденції лізингу, - директорка асоціації у Львові

Україна повторює світові тенденції лізингу, - директорка асоціації у Львові

 

Україна повторює світові тенденції лізингу, - директорка асоціації у Львові

Нагадаємо, у квітні минулого року, на міжнародній конференції «Лізинг в Україні: нові виклики та можливості» обговорили проведення лізингових операцій в нових сегментах ринку та залучення бюджетів органів міського управління до лізингових схем фінансування обсяг лізингу в Україні.

Вікторія Козар, Syla.news

Коментувати

267 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up