З 1 квітня запрацюють нові ставки туристичного збору

З 1 квітня запрацюють нові ставки туристичного збору

Проте невідомо, чи буде “викорінено” тіньовий бізнес оренди житла

З 1 квітня 2019 року туристам Львова доведеться платити нові ставки туристичного збору: за кожну добу перебування – 0,2−0,5% від мінімальної зарплати. Нові відсотки туристичного збору – диференційовані. Якщо ціна проживання коштує до 350 грн — 0,2%, якщо від 350 до 750 — 0,3%, якщо 750−1200 грн. — 0,4%, якщо ціна від 1200 грн. — 0,5%. У цифрах це від 8 до понад 20 гривень за особу, причому за кожну добу проживання. Важливий нюанс — ці ставки будуть однаковими як для іноземних туристів, так і для внутрішніх.

Як розповіла для  Syla.News заступник директора одного з готелів Львова Олександра Гагаріна, перш ніж ухвалити нові ставки туристичного збору, на зустріч до мерії запросили представників бізнесу Львова (готельєрів, власників хостелів, власників житла), представників ДФС. Причина у тому, що запропоновані Кабміном варіанти були неприйнятними (для українців та іноземців різні мали  бути різні види ставок).

“Для іноземців пропонували ввести значно вищий відсоток турзбору, – каже пані Олександра. – Різні тарифи ставок для українців та для іноземців були лише за Радянських часів. Це, звичайно, дискримінація. Не хочеться повертатися до тих часів, аби гості Львова почувалися дискримінованими. Тим паче, що у жодній країні світу немає таких речей. За кордоном туристичний збір однаковий і для місцевих, і для іноземців. На мій погляд, нова сума збору є цілком прийнятною. Для іноземців це менше одного долара та євро. За кордоном туристичний збір за добу проживання складає навіть 4-5 євро”.

За словами Олександри Гагаріної, раніше правила туристичного збору були інші — 1% від вартості житла (за добу). Гості зазвичай платили від вартості номера, але за мінусом ціни сніданку та податку. Якщо стандартний номер коштує 2 тисячі  500 гривень за особу, то туристичний збір становив 18 гривень 83 копійки. Якщо особа мешкала в номері одна, то платила від вартості номера.

З 1 квітня ставка турзбору залежить від особи (якщо в номері проживає двоє  гостей — платять подвійну ціну) – 20 гривень і 17 копійок, для двох це 40 гривень 34 копійки. Для тих, хто мешкає у хостелі з 1 квітня буде платити 8 гривень і 35 копійок. Ця сума, каже пані Гагаріна, теж не може бути перепоною, щоб приїхати до Львова на вікенд.

Експерт вважає, що ключова мета львівської мерії — наповнення бюджету від ставок туристичного збору.

“Безумовно хотілося б бачити максимальне виведення галузі житла для туристів з тіні, – наголошує Олександра Гагаріна. – Деякі засоби розміщення взагалі не платять податки. Йдеться насамперед про квартири, які орендують подобово, частина хостелів і навіть готелів. 

Не секрет, що оплату туристичного збору можна приховати. Не усі власники квартир, які заробляють на подобовій оренді, особливо в центрі Львова, справно сплачують у бюджет туристичний збір, податки, а працюють «з чорною касою». Цю проблему визнає заступник начальника управління туризму Львівської міської ради Галина Гриник.

«Усі заклади розміщення повинні сплачувати цей податок. Те, що не усі це роблять, — питання до фіскальних органів. Треба прописати в законі механізм виявлення таких квартир. Власники квартир, які здають в оренду на добу, активно себе рекламують на усіх сайтах бронювань», – пояснила Галина Гриник для   Syla.News.

Олена АШІОН для Syla.News

 

Читай більше з теми: 

НАТАЛІЯ ГЛАДІЛОВА: “У ЛЬВОВІ ПРАЦЮЄ ПРИБЛИЗНО 20% “ЧОРНИХ ГІДІВ”

 

Коментувати

536 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up