Голова Ради НБУ Данилишин вирішив потурбуватись про аграрний сектор економіки

Голова Ради НБУ Данилишин вирішив потурбуватись про аграрний сектор економіки

Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин вважає, що новими драйверами зростання економіки України можуть бути аграрний сектор і розвиток транспортно-логістичної інфраструктури

Про це Данилишин написав на своїй сторінці у Facebook.

На думку голови Ради НБУ, аграрний сектор може бути драйвером тому, що попит на українську сільгосппродукцію є і буде високим як мінімум в середньостроковій перспективі.

“Безглуздо не використовувати таку можливість. При цьому аграрний сектор як драйвер повинен направити імпульси розвитку українського сільгоспмашинобудування, харчової промисловості, яка повинна нарощувати виробництво продукції з високою часткою доданої вартості (нам вдалося перетворитися з експортера насіння соняшнику в гравця №1 світового ринку соняшникової олії і цей приклад потрібно масштабувати), сектору виробництва мінеральних добрив”, – додав Данилишин.

Також Данилишин відзначив, що транспортно-логістична інфраструктура може стати драйвером завдяки декільком причинам:

По-перше, тому що Україна знаходиться в переліку країн з одним з найвищих рівнів логістичних витрат. Так, в Україні 18% логістичних витрат пов’язані з доставкою пшениці з поля в порти, тоді як у Франції та Німеччині цей показник становить 8%, в США – 6%. Проблему необхідно вирішувати, в тому числі і для підвищення віддачі від сільського господарства.

По-друге, “азовська криза” показала – потрібні добре розвинені запасні варіанти портів на Азовському морі. Інакше, можуть бути проблеми з експортом металів і зернових.

По-третє, хочеться вірити, що рано чи пізно відносини з Росією припинять погіршуватися і стабілізуються – тоді розвинена транспортна інфраструктура буде здатна перетворити географічні особливості України в її конкурентну перевагу.

По-четверте, активний розвиток транспортно-логістичної інфраструктури обов’язково дасть імпульс підвищенню обсягів виробництва в чорній металургії, енергетиці, промисловості будівельних матеріалах.

Про драйвери зростання економіки України Які головні тактичні завдання економічного розвитку України? Забезпечення…

Опубліковано Богданом Данилишиним Неділя, 17 березня 2019 р.

Данилишин висловив сподівання, що запропоновані акценти на драйвери зростання української економіки “започаткують дискусію, результатом якої стане визначення пріоритетів економічного розвитку країни з подальшим виробленням плану конкретних заходів”.

Нагадаємо, наприкінці 2018 року прем’єр Володимир Гройсман заявив, що за два роки Україна стане країною з стабільною економікою.

Коментувати

280 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up