Скандал в Конституційному Суді: Троє суддів вимагають відставки голови

Судді Конституційного суду Сергій Сас, Микола Мельник та Ігор Сліденко виступили за відставку Станіслава Шевчука, голови КСУ.

Вони розіслали лист іншим суддям КСУ з своїми аргуметами , повідомляє Українська правда з посиланням на DT.ua.

Сас, Сліденко та Мельник у своїх листах закидають Шевчуку:

– систематичні маніпуляції зі справами, які перебувають на розгляді суду (зокрема, йдеться про справу щодо відповідності Конституції окремих положень закону про особливості приватизації підприємств ДАК “Укррудпром”);

– регулярні порушення визначеної законом процедури розгляду справ;

– внесення на засідання суду питань, для розгляду яких відсутні правові (конституційні) підстави;

– службову бездіяльність і тривалу відсутність на роботі;

– порушення прав суддів, неправомірне втручання в їх діяльність;

– перевищення посадових повноважень, намагання незаконно розширити повноваження голови суду, видання незаконних розпоряджень, спробу запровадити паралельне управління судом та секретаріатом суду;

– неприпустиму політизацію діяльності суду.

Автори листа також наголошують на 30 нерозглянутих судом справ за конституційним поданням.

“Більшість із них (17) перебувають на розгляді Суду з 2014-2017 рр. (частина з них за останній рік взагалі не розглядались). Крім того, у 2018-2019 рр. Суд не ухвалив жодного рішення у справах за конституційними скаргами (на розгляді Суду таких справ перебуває понад 40)”, – говориться в листі.

Мельник, Сас та Сліденко зазначають, що КСУ перетворився на інструмент задоволення політичних та бізнесо-комерційних інтересів.

“У засобах масової інформації та в офіційних депутатських зверненнях до голови суду Шевчука порушувалось питання про його регулярні зустрічі з президентом, про які він не повідомляє суддям і суспільству”, – обурюються судді.

Вони звинувачують голову КСУ у “підкилимних” домовленостях, кулуарні збори суддів та “збір” голосів під те чи інше рішення суду.

“Шевчук боїться прозорості і намагається приховати порушення закону “таємницею нарадчої кімнати”, а конструктивну дискусію з проблемних питань підмінити підкилимними домовленостями”, – заявляють автори листа.

“Діяльність Шевчука на посаді голови суду переконливо засвідчила, що обрання його на цю посаду було фатальною помилкою. На сьогодні стає очевидним, що подальше перебування Шевчука на цій посаді призведе до розвалу суду та руйнації конституційного правосуддя загалом”, – переконують вони.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва заарештував другого підозрюваного у справі Тимошенка.

SYLA.News

186 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up