Open Science: Слухачі Death Metal добріші від інших людей

Вчені дослідили вплив пісень жанру Death Metal на поведінку людини та отримали несподівані результати.

Death Metal не викликає агресії.

Такого висновку дійшли дослідники з Університету Маккворі (Австралія). Результати дослідження оприлюднені в журналі Open Science.

Про це йдеться у статті видання ВВС.

Науковці зазначили, що слухачі агресивної музики не мають заниженого порогу чутливості до жорстокості, як стверджують критики такою музики – зокрема батьки підлітків, що слухають подібну музику.

Фанати дез-металу – це хороші люди.В них немає наміру виходити на вулицю і робити комусь боляче”, – каже один з авторів дослідження професор Біл Томпсон.

Ця наукова робота є частиною багаторічного дослідження впливу музики на людину. Вивчення цих ефектів є нелегкою справою, каже професор.

“Чимало людей люблять сумну музику. Це дещо парадоксально – чому нам так хочеться сумувати? Рівно той самий принцип працює і з темами агресії чи жорстокості. Як дослідникам, нам цікаво з цим розібратися”,– зазначає Томпсон.

Дослідження відбувалося таким чином.

До участі в експерименті дослідники запросили 32 прихильників дез-металу і 48 людей, які таку музику не люблять.

Обом групам довелося слухати поп-музику, метал і роздивлятися різноманітні – іноді не надто приємні – зображення.

Мета – зрозуміти, як мозок добровольців реагуватиме на сцени жорстокості і як на це впливає музика, яку вони слухають.

Як повну протилежність пісні “Eaten” дослідники використовували “Happy” Фаррелла Вільямса.

Кожен учасник слухав “Eaten” чи “Happy” водночас із тим, як їм показували одразу два зображення: одне зі сценою жорстокості, інше з чимось буденним – приміром, фото людей під час прогулянки.

“Це називається бінокулярним змаганням. Якщо людині показати два такі зображення, то вона більше уваги звератиме саме на те, де зображена жорстокість”,- пояснює доктор Янан Сун.

“Це біологічна реакція: наш мозок сприймає таке зображення як загрозу”, – додає професор Томпсон.

“Якби прихильники дез-металу дійсно мали занижений поріг чутливості до жорстокості, як вважають чимало батьків і релігійних громад, ми б це побачили”, – каже він.

Проте реакція металістів нічим не відрізнялася від слухачів поп-музики, репу чи блюзу.

Професор Томпсон сподівається на заспокійливий ефект цих досліджень для батьків, які хвилюються через музичні смаки своїх батьків.

“Домінучою емоційною реакцією на цю музику є відчуття радості і піднесення. І я думаю, що для людей, які слухають цю музику, це чудовий досвід, сповнений натхнення”,- коментує вчений.

Нагадаємо, цьогоріч навесні у Львові відбудеться мистецький проект «Lviv Art Days».

119 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up