Кандидатське СЕРЕДовище. Попередні підсумки

Хоча до завершення президентської кампанії є ще два з половиною тижні, загальні підсумки можна підводити вже зараз. Далеко не всі вони, на жаль, оптимістичні

Президентські вибори підтвердили реноме головної політичної події п’ятирічки, хоча низка учасників перегонів працює на парламентську кампанію і не намагається цього приховувати. Потужної консолідації опозиційних сил не сталося, і це логічно, а от відсутність кристалізації національних інтересів попри ухвалення змін до Конституції щодо курсу України на вступ до НАТО і ЄС – дуже прикрий факт.

До речі, з п’ятірки фаворитів перегонів лише Петро Порошенко чітко говорить про наміри боротися за вступ до НАТО та ЄС, решта кандидатів вирішили обійти це питання. Ніде правди діти – у штабах досвідчених політиків добре знають, що наші виборці не лише за хлібом на таксі не їздять, але і програми кандидатів на вищу у державі посаду не читають. Хоча мали б, там є багато цікавого та приводів для роздумів.

На цих виборах важко очікувати потужний та консолідований вплив адмінресурсу, а от рівновіддаленість МВС заслуговує особливої оцінки. Арсен Аваков перестав приховувати прагнення бути арбітром-диспетчером проходження кандидатів до другого туру, ніби забув, що восени будуть парламентські вибори, від яких залежить його доля як міністра. Втім, це також вибір – вибір політичної моделі.

Погана новина для фанатів соціальних мереж – телебачення та місцеві медіа виглядають більш впливовими у боротьбі за голоси виборців. Навіть фаворитам доведеться вирішувати задачу розвіртуалізації виборців, причому для декого з них вона виглядає життєво важливою для політичних перспектив.

Це не вичерпний перелік особливостей нинішніх виборів Президента України. Але завершити хочу головним: результат виборів залежатиме від кожного з вас. Голосуйте, підтримуйте, агітуйте, не забувайте, що головний інтерес Росії продемонструвати нелегітимність українських виборів, а наше з вами завдання – зберегти Україну.

Читайте попередні блоги автора в рубриці “СередОвище виборів”:

Альянси та прихильники

Стартові умови (ч.1)

Стартові умови (ч.2)

Непроста Україна

Невідомі повноваження

Фактор особистості

Уроки з протоки

Вітчим незалежності

Чорно-білий президент

Надія та розчарування

Достроковий Янукович

60 днів на роздуми

Паузи та інтереси

Фактор безпеки і оборони

Кампанія з подвійним викликом

Вибори – не війна!

Гроші вирішують все?

Випробовування Майданом

 

319 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up