Борг “Приватбанку” перед НБУ зріс ще на 5 мільярдів

Заборгованість “Приватбанку” перед НБУ за кредитами рефінансування протягом січня 2019 року перед НБУ зросла ще на 5 мільярдів і становить 14,86 мільярдів гривень.

Про це повідомляє інтернет-видання  FinClub.

Загальний борг за кредитами рефінансування банків на 1 лютого 2019 року становить 14,96 млрд грн.

Потреба державного банку в ресурсах обумовлена втратою коштів. Так, кошти юридичних осіб скоротилися на 2,98 млн грн,в той час як кошти фізичних осіб – на 646 млн грн.

У свою чергу, “Укргазбанк” скоротив свою заборгованість перед НБУ на 4,22 млрд грн. На даний момент, сума боргу становить 79,79 млн грн. Це пояснюється різким зростанням депозитів юридичних осіб в січні на 3,6 млрд грн і фізичних осіб – на 666 млн грн.

“Укргазбанк” позичав кошти в НБУ в грудні з терміном повернення до лютого, проте повернув борг вже в січні. Як зазначає видання, держбанки беруть кредити рефінансування НБУ найчастіше під заставу ОВДП, для покриття тимчасових розривів у ліквідності. І як тільки залучають кошти на ринку, тут же віддають рефінансування НБУ.

На 1 лютого іноземні банки не мали заборгованості перед НБУ, як і в 2018 році.

Серед банків з приватним капіталом борг перед НБУ був тільки у “Банку інвестицій і заощаджень” на суму всього 1 млн грн (на початку року його не було).

На початку року ПУМБ був винен НБУ 1 млн грн, але до кінця січня ця строчка в балансі банку обнулилася.

Нагадаємо, майно та активи колишніх акціонерів “Приватбанку” залишаються заблокованими рішенням суду.

SYLA.News

93 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up