Росія прагне припинити Договір про дружбу із Україною

Міністерство закордонних справ Росії відправило Україні ноту стосовно припинення чинності Договору про дружбу, підписаного в 1997 році. Він припинить свою дію з 1 квітня.

Про це МЗС Росії повідомило 12 березня, – передає “Громадське”.

У Росії повідомили, що угода могла справді застаріти тому що його підписували понад 20 років тому, однак у Москві «завжди виступали за його модернізацію».

Росія у своїй заяві наводить декілька «важливих моментів з договору», які, як вона вважає, Україна порушує. Йдеться про ратифікацію меморандуму з НАТО, «наступ на російську мову та російськомовне населення», «заборона народу Криму вільно розпоряджатися своєю долею».

«Усе це ми детально виклали у відповідній ноті в МЗС України. Закликаємо Україну дотримуватися своїх двосторонніх та міжнародних зобов’язань не на словах, а на справах», — повідомляєься у заяві РФ із зазначенням, що «майданна влада намагається зруйнувати традиційні багатогранні зв’язки між народами України та Росії».

Напередодні в Адміністрації президента РФ назвали “нерозумним” імовірний вихід України з договору про дружбу з Росією.

Зазначимо, що угода про дружбу і партнерство між Україною і РФ була підписана 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його уклали терміном на 10 років. Дія договору автоматично поновлюється на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не повідомить про бажання зупинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Відповідно до Угоди про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

Додамо, що у січні 2018 року у Держдумі РФ оголосили, що планують денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

Нагадаємо, вчора агентство “Інтерфакс-Україна” оприлюднило прізвища восьми громадян Росії, проти яких ЄС введе індивідуальні санкції у зв’язку з керченською агресією.

Syla.news

102 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up