CPJ: Справа у вбистві Шеремета не просувається, тому що президент не шукає правосуддя

Убивство одного з керівників “Української правди”, журналіста Павла Шеремета до цього часу залишається не розкритим через те, що президент не прагне правосуддя, або є сили, які його зупиняють від дій у цій справі.Про це в інтерв’ю “Громадському” повідомив керівник Комітету захисту журналістів (CPJ) Джоел Саймон.

Передає “Українська правда”.

Саймон зазначив, що у 2017 році Президент України Петро Порошенко пообіцяв, що будуть результати розслідування, про які він розповість на прес-конференції.

“Але вона (прес-конференція – ред.) так і не відбулася. Чи то президент не прагне правосуддя, чи то існують якісь сили в Україні, які його стримують від дій у цій справі”, – нагадав Саймон.

Він зазначив, що той факт, що вбивство журналіста за понад 2,5 роки не розкрили, дуже засмучує і бентежить.

“Це дуже чіткий меседж для тих, хто вбиває журналістів в Україні, що їм усе може зійти з рук, і що влада не спроможна розслідувати такі злочини і притягнути відповідальних до правосуддя”, – підкреслив Саймон.

Крім цього, Саймон наголосив,що керівництво Комітету захисту журналістів приїжджало до Києва влітку 2017 року, спілкувалося з президентом, співпрацювало з українськими дипломатами і чиновниками в Києві.

“Петро Порошенко знав, що йому усіляко раді допомогти і надати міжнародну підтримку в розслідуванні. Ми зверталися до європейської влади, і вони хотіли надати підтримку, однак українська сторона на співпрацю не пішла”, – додав очільник CPJ.

Він вважає, що причиною таких дій української влади є те, що “український уряд або не хоче, або не може захистити журналістів, особливо в критичний момент історії, коли журналістам доводиться ризикувати”.

Водночас, керівник Комітету ствердив, що CPJ не залишить цю справу.

“Ми не зупинимося. Немає різниці, скільки часу на це піде, але ми будемо порушувати це питання за кожної нагоди. Я сподіваюся, що всім людям, причетним до цього злочину, або ж які покривають його, це просто так не минеться. І одного дня (можливо, це станеться нескоро), вони постануть перед правосуддям”, – запенив Саймон.

Також очільник CPJ сподівається, що покарання отримають і замовники вбивства засновника “Української правди” Георгія Гонгадзе.

Нагадаємо, у липні минулого року, у центрі Києва проходить акція на місці загибелі журналіста Павла Шеремета, чий автомобіль вибухнув посеред вулиці 20 липня 2016 року.

Syla.news

147 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up