У Москві пройшов масштабний мітинг за вільний інтернет: участь взяли понад 15 тисяч людей

У Москві відбувся масштабний мітинг «проти ізоляції російського інтернету». Участь у протестах, за незалежними підрахунками, взяли щонайменше 15 тисяч людей. За версією силовиків, на акцію прийшли 6,5 тисяч учасників.

Повідомляє Громадське з посиланням на російське незалежне видання «Новая газета».

Акція організована «Лібертаріанською партією» і проходила на проспекті Сахарова, московська влада її узгодила. На акції були присутні політики, громадські діячі та активісти, зокрема, поет Лев Рубінштейн та журналіст Олександр Плющев.

Учасники акції вийшли з різними гаслами: «Росіяни гідні свободи», «Великій Росії — вільний інтернет» та іншими.

На акції не обійшлося без затримань учасників: щонайменше 15 людей з повітряними кулями затримали і доставили у відділення поліції.

За даними руху «Белый счетчик», на московський мітинг за вільний інтернет прийшли 15,3 тисячі осіб. За даними МВС Росії, в акції взяли участь 6,5 тисяч людей.

На даний час акція завершилася, після неї затриманими залишаються щонайменше 5 учасників.

На заході також виступив російський гурт IC3PEAK, учасників якого раніше затримували у російських містах.

У Петербурзі пройшла аналогічна акція, яку організували члени «Лібертаріанської партії» і руху «АгітРоссія»: там на двері офісу Роскомнагляду учасники наклеїли захисну стрічку та плакат з написом «Тут вбивають російський інтернет», а також запалили фаєр.

Зазначимо, 12 лютого депутати Держдуми РФ ухвалили у першому читанні законопроект про автономний режим російського сегмента інтернету в разі його відключення від глобальної мережі в рамках санкцій.

Автори документа запропонували забезпечити Росію потрібною інфраструктурою для автономної роботи російського сегмента інтернету. У ньому йдеться і про те, що в Росії «скоротять» дані громадян, що передаються за кордон, і визначать транскордонні лінії зв’язку і точки обміну трафіком.

149 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up