Порошенко вручив Шевченківські премії-2019

У Каневі, що на Черкащині, 9 березня вручили Національні премії імені Тараса Шевченка лауреатам 2019 року.

Про це повідомляє сайт адміністрації президента.

У номінації «Публіцистика, журналістика» перемогу здобув Богдан Горинь та Оксана Забужко. Лауреатом у номінації «Музичне мистецтво» став композитор Володимир Шейко.

Переможцем у номінації «Візуальне мистецтво» обрали художника-графіка і каліграфа Василя Чебаника, у номінації «Кіномистецтво» — режисера Романа Бондарчука, у номінації «Театральне мистецтво» — режисера Ростислава Держипільського.

Перед врученням премій з вітальним словом виступив президент України Петро Порошенко, зазначивши, що творами лауреатів «пишається українська культура».

Зазначимо, що лауреатів премії обрав Шевченківський комітет ще 19 лютого, утім результати голосування комітету мав затвердити президент.

Нагадаємо, у 2018 році Шевченківську премію з літератури отримала Емма Андієвська. Тоді на неї претендували 19 письменників.

Шевченківська премія – найвища державна нагорода України у сфері культури та мистецтва. Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2018 році складав 240 тисяч гривень.

Зазначимо, 9 березня з нагоди дня народження Тараса Шевченка у Львові відбудеться низка тематичних заходів, у тому числі – встановлення світового рекорду та унікальна виставка.

129 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up