Європейські вчені визначили масу нашої галактики

Вчені з Європейського космічного агентство визначили масу Молочного Шляху – галактики, де знаходиться Земля, Сонце та Сонячна система. Вона у 1,5 трильйонів разів більша, ніж маса Сонця.

Про це повідомляється на сайті Європейського космічного агентства.

Європейське космічне агентство встановило приблизну масу галактики Молочний шлях. Обчислення виконували на основі даних, отриманих з телескопів ESA Gaia і Hubble.

В своїх розрахунках вчені використали область радіусом 129 тис світлових років від Землі. Попередні розрахунки вчених  з інших країн визначили масу галактики від 500 млрд до 3 трильйонів сонячних мас.

Як повідомляють у ЄКА, великий діапазон пов’язаний з різними методами розрахунку маси темної матерії, на яку припадає 90% маси Молочного Шляху. Оскільки темна матерія не має електромагнітного випромінювання і не може напряму з ним взаємодіяти, це ускладнює чи робить неможливим спостереження за нею.

Маса планет та зірок є невеликою часткою маси Галактики, зазначають астрономи з агентства. Вони заявляють, що їх розрахунки були здійсненні шляхом визначення швидкості кульових зоряних скупчень – групи зірок, що обертається навколо спірального диску галактики на великій відстані від нього.

“Чим вища маса галактики, тим швидше рухаються скупчення під дією гравітації”,- пояснив професор Він Еванс з Кембриджського університету.

Вони дійшли висновку, що маса галактики в 1,5 трильйонів разів більша за масу Сонця (1,9885*1030 кг).

Нагадаємо, минулого року науковці з ЄКА ствердили, що перша експедиція на Марс буде останньою

SYLA.News

114 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up