Вчені знайшли спосіб зменшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера

Речовини, які містяться у зеленому чаї та моркві, здатні знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера

Відповідне дослідження вчених з Японії описане у статті в журналі Journal of Biological Chemistry, передає Громадське.

Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення всередині нейронів патогенної речовини — білка бета-амілоїду (амілоїдні бляшки). Він утворюється з “уламків” білка APP, який бере участь в процесах лагодження пошкоджених нейронів.

Вчені спробували з’ясувати, як різноманітні фітогормони, білки та сигнальні речовини, присутні у рослинах, впливають на швидкість формування “уламків” APP.

Науковці вирішили дослідити рослини, які взаємодіють з альфа-секретазою — білком, який руйнує клубки білкового сміття, включаючи і залишки APP.

Вчені взяли для дослідження екстракт зеленого чаю та моркви — у чаєві міститься речовина EGCG, а у моркві, відповідно, ферулова кислота — саме у цих речовинах домінує альфа-секретаза.

Отримавши велику кількість цих ферментів, вчені провели дослідження на мишах, схильних до розвитку хвороби Альцгеймера.

Як показали експерименти, комбінація екстракту моркви і чаю діяла на мозок мишей значно сильніше, ніж працювали ці речовини окремо. Всього через 3 місяці після переходу на дієту з великою кількістю екстрактів моркви та зеленого чаю, концентрація амілоїдних бляшок в мозку мишей різко впала, а їх когнітивні здібності помітно покращилися.

Нагадаємо, раніше екс-виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, як можна знизити ризик розвитку діабету.

131 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up