Уряд Фінляндії проситься у відставку через провал реформ

Уряд Фінляндії проситься у відставку через провал реформ

Сьогодні, 8 березня, Прем’єр-міністр Фінляндії Юха Сіпіля звернувся із проханням до президента Саулі Ніїністьо відправити кабінет міністрів у відставку.

 Про це повідомляє  “Еспресо” з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Очільник держави відповів на прохання прем’єр-міністра згодою. А ще він запропонував уряду продовжити роботу до створення нового уряду.

Кабінет Міністрів подав у відставку через провал реформи охорони здоров’я і системи соціального забезпечення.

Цю реформу тривалий час довго обговорювали як у парламенті, так і в уряді. Причиною відставки була відмова парламентської конституційної комісії схвалити ряд нових законодавчих положень, що стосуються місцевих самоврядувань. А через те, що вони тісно пов’язані з реформою охорони здоров’я і системи соціального забезпечення, реформа не була схваленою.

Читати також:  Венесуела вийде з Організації американських держав

Відповідно через такі умови Кабінет Міністрів, який складається з Коаліційної партії, Центристської партії і партії “Синє майбутнє” прийняв рішення податися у відставку.

За словами прем’єра Юха Сіпіля, “відставка була моїм рішенням, яке підтримали члени уряду”.

Він додав, що сьогоднішній уряд вважатимуть тимчасовим він працюватиме до запланованих на 14 квітня виборів до парламенту.

“Але якщо до початку головування Фінляндії в Раді Європейського союзу новий уряд сформовано не буде (Фінляндія очолить Раду ЄС 1 липня – ред.), то ми готові будемо працювати і довше”, – додав Глава уряду.

Зазначимо, що раніше у Фінляндії підсумували дворічний експеримент з виплати базового доходу 2 тисяч безробітних громадян.

Читати також:  Як політики маніпулють під час виборів: оцінка експертів (Коментарі)

Нагадаємо, минулого року, Регіональне адміністративне управління Південної Фінляндії видало дозвіл на будівництво газопроводу Північний потік-2 у своїй винятковій економічній зоні (ВЕЗ).

Коментувати

227 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up