У Львові відбулась акція за рівність прав жінок і чоловіків

У Львові під стінами Ратуші пройшов мітинг з нагоди 8 березня, який уже кілька років поспіль проводять у Львові та інших великих містах України.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Учасниці акції говорили на незахищеність жінок від домашнього насильства, наступ на репродуктивні права жінок, боротьбу в Україні з фемінізмом та гендерною рівністю, потребу захистити жінок від дискримінації згідно з міжнародними договорами.

“Це мітинг, присвячений до Дня захисту прав жінок і миру. Власне, для того, щоб привернути увагу громадськості до питання прав жінок, проблеми дискримінації. І сьогодні зібралися різні представники громадських організацій, які працюють над питанням захисту прав людей, захисту прав жінок. Зокрема, і ми даємо можливість висловитися тим, хто бажає сказати про своє баченя цієї теми і про те, що держава може зробити в цьому напрямку, щоб все таки дискримінація жінок була у меншому масштабі. Я говорю про подолання насильства, про участь жінок у прийнятті рішень, про меншу оплату праці за гідно виконану роботу”, – наголосила Голова громадської організації “Центр жіночої перспективи” Любов Максимович”.

У заході взяли участь небайдужі жінки і чоловіки, для яких важлива тема рівності гендерних прав і можливостей.

“Сьогодні я прийшла, щоб в черговий раз нагадати, що 8 березня – це не свято квітів і весни, а 8 березня- це Міжнародний день прав захисту жінок. І в свій час і в цей день ми говоримо про жінок-активісток, правозахисниць, юристок, які виборювали права жінок, адже завдяки ним ми маємо право голосу, маємо можливість навчатися. До речі, наприклад, на юридичному факультеті жінки не завжди мали можливість вчитися, тільки завдяки активісткам-правозахисницям, ми отримали цю можливість. Не завжди жінки мали можливість працювати, тільки завдяки голосу жінок, які про це говорили активно, ми зараз ці права маємо”, – розповіла адвокатка, голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Христина Кіт.

“Це мирна акція, але як і в правозахисному середовищі, звичайно у нас є вимоги, які попередньо зачитувалися у маніфесті, що був розроблений громадськими і правозахисними організаціями до кандидатів у президенти України і з вимогою включити у свою політику закон про забезпечення гендерної рівності прав жінок, прав людини для того, щоб це було передбачено в політиці і програмах кандидатів у президенти”, – додала адвокатка.

Нагадаємо, на феміністичному заході “Марш жінок”  у Києві відбулася сутичка праворадикалів із правоохоронцями, в результаті якої затримали двох осіб.
Вікторія Козар, Syla.news

121 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up