“Закон про агломерацію – це крок вперед для населених пунктів біля великих міст “, – Володимир Доманський

В Україні продовжують обговорювати функціонування міських агломерацій поряд із процесом децентралізації. І хоча на законодавчому рівні це питання “зависло” у профільному комітеті парламенту, голови населених пунктів довкола великих міст наполягають на ухваленні цього закону у Верховній Раді. Про це в інформаційному просторі Syla.news заявив селищний головою Брюхович Володимир Доманський. 

– Що таке агломерація та що вона дає населеним пунктам довкола великих міст.

–  Агломерація – це об’‎єднання навколо великих обласних центрів тих населених пунктів, які мають можливість до них приєднатися. Само собою, що вони повинні між собою комунікувати, це повинна бути спільна межа. На сьогоднішній день це питання  стало актуальним у Львові та у Брюховичах, тому що зараз відбувається процес децентралізації. І для таких населених пунктів як Брюховичі втрата органу місцевого самоврядування не є вдалим варіантом. Тому краще взяти участь у агломерації навколо великого міста, тим більше, коли є така можливість.

– Чим на практиці відрізняється децентралізація від агломерації для таких населених пунктів як Брюховичі?

– Єдиним варіантом для того, щоб Брюховичі не зникли з мапи України як населений пункт і як орган місцевого самоврядування – для нас є агломерація. Вона дає можливість зберегтися як органу місцевого самоврядування, так  і нашому селищу. Великим плюсом для селищ є те, що в бюджет надходять ще й інші податки. Наприклад, якщо сьогодні найбільш бюджетоутворюючий податок з доходів фізичних осіб ми не отримаємо взагалі, то ми отримаємо 60% від цього податку. Коли ми будемо працювати по бюджетній сфері згідно з законом про децентралізацію, про що власне, йдеться в законопроекті про агломерацію, то ми можемо зробити бюджет втричі більшим.

– В соцмережах часто обговорювали об’єднання довколишніх територій зі Львовом. Які є підстави для цього?

– Згідно з законом про децентралізацію, звичайно, що об`єднання з містом Львовом відповідно до перспективного плану Львівської обласної ради, який затверджений урядом, такі населені пункти, зокрема як Брюховичі, Винники і Рудно, фактично зливаються з містом Львовом. Але якщо порівняти інші населені пункти, де об`єкти по децентралізації об`єднуються, вони більш-менш по території, по населенню – однакові. А Брюховичі, вони настільки порівняно з містом Львовом – невеличкі, що це буде не об`єднання, а швидше поглинання нашого населеного пункту. І якщо там буде староста, то теоретично ( бо закон ще до кінця не прописується), то він буде мати багато обов`язків, відповідальності, а практично – жодних повноважень. Питання в тому, що агломерація забирає ці негативні речі. 

– На якому етапі сьогодні перебувають законодавчі ініціативи щодо функціонування міських агломерацій?

– Тут питання тільки в тому чи буде досить політичної волі депутатського корпусу Верховної Ради підтримати такий законопроект. Тому що він десь, не те що суперечить закону про децентралізацію, напевно, на мою думку, він його покращує. Але чи хоче Кабінет Міністрів вносити якісь зміни у перспективні плани, важко сказати. Тому ми надіємося, що такий закон буде проголосовано, тим більше, що він вже пройшов депутатське слухання, в комітеті його переглянули, відправили на доопрацювання. Тому важливо, щоб проголосували не тільки для таких населених пунктів, як Брюховичі, Рудно і Винники, але й для інших обласних міст і тих населених пунктів, які біля них знаходяться, це буде дуже добре.

– А як відбуватиметься фінансування освіти і медицини в умовах агломерації?

– Якщо приймуть закон про агломерацію, то все залишиться так, як є на сьогоднішній день. Тобто, місто Львів фінансує культуру, освіту, держава фінансує медицину, а Брюховицька селищна рада утримує всі комунальні дороги, водопроводи, каналізаційні мережі , само собою, зарплати працівникам селищної ради, освітлення, капітальне будівництво, ямкові ремонти доріг, це якщо буде агломерація. Бо при децентралізації Брюховичі вливаються в місто Львів, самої селищної ради немає, і відповідно і немає бюджету. 

Вікторія Козар для Syla.news

1003 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up