В Україні ціни зросли на піввідсотка

У лютому 2019 в Україні позначка споживчих цін піднялася на 0,5% порівняно із минулим місяцем. У лютому 2018 року ціни зросли на 8,8%.

Про це повідомляє державна служба статистики України,- передає “Громадське”.

Як повідомив Держстат, найбільше підняття цін у лютому на овочі та фрукти — на 6,6% та 3,6% відповідно. Також, значно піднялися ціни на залізничні квитки — на 5,1% за місяць. Тоді як ціни на одяг та взуття навпаки впали — в основному на 3,5%.

В цілому від початку року ціни в Україні зросли на 1,5%. Наприклад, овочі подорожчали на 24,3%, гаряча вода та опалення — на 12,7%, а залізничні квитки на майже 11%.

Зазначимо, що у січні ціни в Україні зросли на 1%, а за результатами 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму— 9,8%.

Нещодавно у Національному банку підвищили облікову ставку до 18%  для того, щоб зупинити ріст цін. Очікується, що у 2019 році вони мають піднятися на 6,3%.

Додамо, що облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона передбачає відсоток, під який Національний Банк України надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Нагадаємо, на початку лютого, «Укрзалізниця» заявила, що 2019 року планує на чверть підняти вартість тарифів на перевезення пасажирів залізничним транспортом.

120 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up