У Львові обговорили жіночу роль у військовій сфері

Мотиваційний форум «М’яка сила» – це унікальний захід, де представники військової галузі спільно з колегами з інших держав, а також представниками громадськості обговорили гендерну рівність в оборонній сфері, про жіноче представництво у державних структурах, а ще – ділилися  власним досвідом у реалізації громадських проектів.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Волонтер, співачка, політолог-міжнародник Софія Федина розповідає: за останні роки українська армія змінилась та зміцніла. І додала, що роль жінки у військовій галузі була відомою ще з княжих часів.

“Насправді у жовтні 2018 року я була приємно вражена, що у нас з’явилася перша жінка-генерал, що жінки по-суті вже були зрівняні в правах і можливостях з чоловіками-військовослужбовцями. І нарешті в Україні почалося оце освідомлення того, як у нас було ще за часів Київської Русі, козацтва, коли жінка не була просто тилом або допоміжним механізмом для чоловіка. Жінка завжди була напарником і побратимом, тому в князя – військо називалося дружина і тому в козацькі часи саме жінка перша саджала малого хлопця на коня і починала битися, володіючи мечем. Це дуже добре, що сьогодні жінки мають можливість бути у війську, тому що у багатьох моментах, вони є набагато виваженіші, терплячіші, спокійніші. Зокрема, чого варте твердження, що жінка-снайпер набагато краще діє, ніж чоловік-снайпер. Зрештою, кожна із нас має сама право обирати ким вона хоче бути і якщо вона добре і якісно виконує свою роботу, то яка різниця яка конкретна професія ?”, – додала волонтерка.

Солдат 80-окремої механізованої бригади Надія Ясюренко поділилася чому вирішила податися у військову сферу:
“Про службу в армії я замислювалася давно, але якось мужності не вистачало або обставини так складалися. І два роки тому я підписала контракт із Збройними Силами України, зважаючи на ті обставини, в яких ми знаходимося, вирішила нарешті відважитися і піти служити. ”

“Ставлення – різне, все залежить від кожної людини, від того, як вони ставляться, можливо, і в повсякденому побуті до жінок, але з того, що ми чули на цьому форумі, то нам ще напевно далеко до такого ставлення як за кордоном. Сказати важко, що відбулися якісь кардинальні зміни, навіть незважаючи на прийняття закону про гендерну рівність. Може, це ще залежить від роду військ або ще від певних чинників”, – зазначила солдат.

Співорганізатор і спеціальний кореспондент Міністерства оборони України Володимир Скоростецький розповів, що провести форум організаторів надихнули подібні заходи за кордоном.

“Сьогодні ми провели форум для ініціативних, небайдужих і вмотивованих людей, які хотіли б поділитися власними ідеями з іншими представниками нашого суспільства. Зародилася ця ідея тому, що надихнули приклади подібних майданчиків закордоном для поширення власних ідей. Це люди, які відбулися в певній сфері діяльності і вони перед широкою аудиторією шукають певної підтримки, розуміння в тому, що вони роблять. І це дійсно працює. Подібні інціативи є мотивуючими і тому ми запровадили її у Львові.”

Засновниця Фонду загиблих воїнів “Сумна звістка” Олена Круглікова поділилася досвідом заснування організації, яка допомагає родинам загиблих:

“Вже протягом двох років ми допомагаємо дружинам, дітям і мамам загиблих учасників АТО. Ми проводимо протягом року не так багато заходів, але ці заходи об’єднують родини . Наприклад, Великдень зараз наближається. Це і відпочинок на літніх канікулах, підготовка дітей до шкіл, свято Миколая. Але ми маємо пам’ятати про наших захисників, які поклали своє життя. Це 14 жовтня – День захисників нашої держави. В цей день ми вшановуємо пам’ять, ставимо лампадки на могилах наших героїв. Наш фонд підтримує військових на Сході: вже декілька разів на рік ми відправляємо теплі речі , засоби гігієни або медично-перев’язувальні засоби. І кожен рік ми плануємо долучати до своєї роботи все більше і більше тих людей, яких ми називаємо людьми доброї волі, що опікуються бідою цілої країни. Адже кожного року кількість родин, які втрачають свого чоловіка чи сина, стає більше. І підтримка людей є велика”.

Спеціальні гості форуму – жінки-військовослужбовці військово-тренувальних місій ЗС США та ЗС Канади.

Офіцер зі зв’язків з громадськістю розповіла про ставлення до жінок в оборонній сфері Канади:

“В канадській армії будь-яка спеціальність доступна для жінок, вони можуть займати керівні посади, отримувати будь-які звання, в тому числі найвищі офіцерські звання. Тобто, у нас немає різниці : яка твоя стать, в нас є важливим те, чи можеш ти виконувати свою роботу добре чи ні. Загалом у Збройних Силах Канади жінки налічують 16% серед усього особового складу. Все залежить від спеціальності, наприклад моя спеціальність налічує 50% жінок і 50% чоловіків. А в інших родах військ це співвідношення може бути дуже різним.”

Зазначимо, раніше Міністр оборони України Степан Полторак запевнив, що усі військовослужбовці, які проходять службу, будуть забезпечені житлом.

197 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up