У Верховній Раді пропонують штрафувати за цькування на роботі

У Верховну Раду України подали законопроект “про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу”.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Законопроект №10118 має на меті визначити мобінг як діяння учасників трудових відносин, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно працівника підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами або такою особою стосовно інших учасників трудових відносин з метою приниження їх людської гідності за певними ознаками, створення стосовно них напруженої, ворожої, образливої атмосфери та примушування учасника трудових відносин до зміни місця роботи.

Мобінг (цькування на роботі ) передбачатиме накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Читати також:  Чергові президентські вибори офіційно призначили на 31 березня наступного року

Цькування, скоєне групою осіб або повторно протягом року після накладення адмінстягнення передбачатиме накладення штрафу від 100 до 200 таких мінімумів (від 1700 до 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Якщо під час мобінгу була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю учаснику трудових відносин, в такому випадку каратимуть штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів (від 1700 до 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Нагадаємо, наприкінці року Верховна Рада України підтримала проект закону щодо протидії булінгу, який передбачає штрафи за цькування до 3400 гривень. Штрафами каратимуть не лише винуватців булінгу, але й директорів шкіл за неповідомлення поліції про випадки цькування.

155 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up