Опора вважає агітацією відеозвернення Зеленського на концертах «Ліги сміху»

У  громадській мережі ОПОРА помітили ознаки агітації за  кандидата у президенти Володимира Зеленського. Це відбувалося на концертах «Ліги сміху», які проходили у січні 2019 року у різних областях України.

Про це заявив аналітик мережі Олександр Клюжев під час прес-конференції, повідомляє «Укрінформ».

«Наші спостерігачі звернули увагу, що у січні 2019 року на концертах, організованих продюсерським центром «Ліга сміху», засновником якого є кандидат на посаду президента Володимир Зеленський, були зафіксовані ознаки агітації, а саме транслювалося звернення Зеленського», — розповів Клюжев.

Аналітик мережі ОПОРА додав, що важливо не дозволяти виготовлення та розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних даних — ця законодавча вимога дозволяє контролювати кандидатів під час проведення агітації та здійснення цих витрат виключно з виборчого фонду.

“Відповідно до Закону “Про вибори Президента України”, кандидат має право підтримувати концерти або інші розважальні заходи, що здійснюють з виборчого фонду, якщо кандидат цього не робить, то такі концерти або інші розважальні заходи мають уникати здійснення передвиборчої агітації. Бо, якщо така агітація здійснюється на заходах, що не пов’язані з кандидатом, це може бути ознакою порушення обмежень щодо фінансування кампанії”, – зазначив Клюжев.

Він наголосив, що  кандидати на пост президента повинні добре розмежовувати свою професійну діяльність, бізнес-діяльність та участь у виборчій кампанії.

“Стандарти прозорості фінансування виборів базуються не лише на прямих обмеженнях, що передбачені законом, але й на стандартах прозорості, відкритості, підзвітності будь-яких заходів, що прямо чи опосередковано пов’язані з кандидатами. Це той стандарт, якого мають дотримуватися усі кандидати на пост президента”, – додав Клюжев.

Нагадаємо, на початку року, відповідно до Закону «Про вибори Президента України» низка львівських медіа оприлюднили інформацію про вартість розміщення у них передвиборної агітації на час виборчого процесу. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили, скільки грошей доведеться викласти майбутнім кандидатам за агітацію в медіа.

122 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up