У Львові відзначили день народження Михайла Вербицького

Сьогодні, 4 березня, у Львові вшанували пам’ять про українського композитора, священика, громадського діяча та автора музики державного Гімну України «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького.

Школярі, місцеві чиновники та представники громадськості поклали квіти до пам’ятника композитору, що на перехресті вулиць ГенералаЧупринки, Степана Бандери та Михайла Вербицького.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Заходи відбулись з нагоди відзначення 204-ї річниці від дня народження композитора Михайла Вербицького.

Зазначимо, що Отець Михайло Вербицький — український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, автор музики державного Гімну «Ще не вмерла Україна». Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя Михайло Вербицький займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща), де і похований.

 

Нагадаємо, 2 березня сотні українців із Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей, зокрема вихідці з Польщі, вшанували пам’ять жертв трагедії у Павлокомі (Підкарпатське воєводство, Польща).  Тут з 1 по 3 березня 1945 року польською Армією Крайовою та місцевою самообороною було вбито 366 мирних українців.

120 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up