Епіфаній розповів, чи можливі переговори з московським патріархатом

Глава Православної церкви України Епіфаній заявив про неможливість проведення переговорів із очільником Української православної церкви (Московського патріархату) Онуфрієм, оскільки він «на 100 відсотків відданий інтересам російської церкви».

Про це він повідомив у інтерв’ю “Українській правді”.

Епіфаній додав, що зараз не шукає можливості поговорити з Онуфрієм.

«Ще до об’єднавчого Собору ми перетинались на державних заходах. Але після обрання мене предстоятелем ми навіть не перетинались. Я вважаю, що вести з ним переговори – нереально. Це людина, яка на 100% віддана інтересам російської церкви і російської держави. Тому вести з ним переговори про об’єднання дуже складно», – розповів Глава Православної церкви.

Священнослужитель наголосив, що все почнеться «з низів».

«Народ має сказати, в якій церкві він хоче бути. І поступово це змусить приймати рішення і духовенство. Бо якщо архієреї залишаться без парафій, без духовенства, то він змушений буде приймати рішення і про перехід», – зазначив Епіфаній.

15 грудня 2018 року в Києві, у соборі Святої Софії відбувся об’єднавчий собор, на якому представники трьох на той час  православних церковних організацій в Україні створили єдину православну церковну організацію в Україні, помісну Православну церкву України (ПЦУ). Її очільником обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Зазначиимо, 6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.

Нагадаємо, на початку року Предстоятель Української православної церкви Епіфаній висловив переконання, що в Україні буде в подальшому існувати Російська православна церква і буде багато охочих залишатись там.

174 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up