РФ не визнає рішення суду Гааги за позовом Нафтогазу щодо втрачених у Криму активів

Росія не визнає рішення Гаазького арбітражу, який задовольнив позов Нафтогазу проти Москви щодо втрачених в анексованому Криму активів.

Про це заявили в Мін’юсті РФ у відповідь на запит ТАСС, передає Громадське.

«Російська Федерація у відповідному розгляді не брала участь і не визнає часткове рішення у зв’язку з відсутністю в арбітражу юрисдикції на розгляд позову НАК Нафтогаз і інших до Російської Федерації», — йдеться у відповіді.

Також у Мін’юсті заявили, що РФ буде «вживати всі необхідні заходи» для захисту своїх інтересів у зв’язку з ухваленням судом Гааги цього рішення.

Нагадаємо, 1 березня стало відомо, що Гаазький арбітраж ухвалив рішення на користь Нафтогазу у справі проти РФ за втрачені внаслідок анексії Криму активи. У Нафтогазі вважають, що компенсація може скласти до 8 мільярдів доларів.

Зазначимо, що це вже не перша справа, яку виграла Україна та українські компанії у Росії в Гаазькому арбітражі проти Росії за втрачене внаслідок анексії Криму майно.

Раніше також Третейський суд у Гаазі зобов’язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму. Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

29 січня 2019 року Верховний суд дозволив компаніям групи Приват конфісковувати майно російських державних банків в Україні.

188 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up