Верховна Рада узаконила трансплантацію органів

Вчора, 28 лютого, Верховна Рада України розблокувала трансплантацію органів.

Про це повідомляє BBC-Україна.

Відтепер операції з трансплантації органів, які дозволять врятувати життя, є дозволені законом.

Спершу для розгляду до порядку денного законопроекту 9461-д, який вирішує питання трансплантації, бракувало семи голосів. Голова парламенту Андрій Парубій тричі спробував внести його до порядку денного.

Після цього, депутати повернулися до цього законопроекту, віддавши за нього 231 голос.

“Те, що в Україні два місяці була заблокована трансплантація через законодавчий колапс, сьогодні цю помилку виправив парламент”, – наголосила після ухвалення закону депутат від “Самопомочі” Ірина Сисоєнко.

Додамо, що в Україні два місяці були заблокованими всі операції, пов’язані із трансплантацією органів – і від родинних, і неродинних донорів.

Із січня в Україні набув чинності новий закон про трансплантацію, але система охорони здоров’я не була до нього не готовою – не було реєстру донорів і реципієнтів, не готовими були і лікарі трансплантаційні координатори – зв’язкові між донором та реципієнтом.

Медики побоювались, що за відсутності такого реєстру після проведення операцій їм можуть загрожувати карні справи, оскільки попередній закон про трансплантацію вже перестав діяти.

“За цих умов трансплантологам загрожує кримінальне провадження навіть при пересадженні нирки чи печінки від мами дитині”, – заявила представниця із громадської організації іDonor Ірина Заславець.

Вона збирала підписи сотень пацієнтів і лікарів під петицією до спікера парламенту Андрія Парубія із проханням розблокувати трансплантацію в Україні.

Розблокувати законопроект 9461-д про пересадку органів мала Верховна Рада. 27 лютого комітет ВР з питань охорони здоров’я розглянув його і рекомендував парламенту  невідкладно розглянути і ухвалити.

 “Закон 9461-д дозволяє робити операції трансплантації за відсутності реєстрів”, – пояснювала один з авторів закону Ольга Богомолець.

Перехідний період допоки буде готовий реєстр донорів триватиме до 1 січня 2020 року. До цього часу організація трансплантації відбуватиметься на основі інформації, що міститься на паперових носіях.

До початку роботи реєстру та протягом наступних трьох місяців рішення про трансплантацію прийматиме рада лікарів.

У законі розширено перелік осіб, які можуть бути донорами кісткового мозку серед близьких родичів, і дозволив сімейним лікарям отримати згоду на посмертне донорство від потенційних донорів.

За приблизними підрахунками Міністерства охорони здоров’я, в Україні майже 5 тисяч людей потребують пересадки органів.

Нагадаємо, наприкінці минулого року, Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову, згідно з якою українці зможуть давати письмові згоди чи відмови на донорство органів.

171 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up