У передмісті Львова експонуватимуть унікальний середньовічний меч

5 березня у Києві Історико-краєзнавчий музею (що у Винниках) урочисто передадуть меч каролінгського типу, кінця десятого століття, вилученого весною 2016 року у контрабандистів, під час спільної операції українськими та естонськими правоохоронцями.

Про це повідомила прес-служба міністерства культури України.

Меч каролінгського типу, кінця Х-го століття («Меч Вікінга») – унікальний взірець середньовічного зброярського мистецтва, знайдений на Львівщині, був нелегально вивезений за межі України, однак на естонській митниці порушників затримали. Меч повернули на територію України та передали на реставрацію до Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Оздоблення та символіка даного меча свідчать про те, що він міг належати військовій еліті, а характерні втрати срібної інкрустації, деталей декору – що його використовували протягом тривалого часу, можливо, передавали в спадок як реліквію. Тепер цей артефакт експонуватимуть в комунальному закладі Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» (Винники).

В урочистій церемонії передачі візьмуть участь: Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Міністр культури України Євген Нищук, мер міста Винники Львівської області Володимир Квурт, директор КЗ Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» Ігор Тимець, представники Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Місце та час проведення: 5 березня (вівторок) о 12.00, м. Київ, вул. Володимирська, 24, Будинок митрополита (2-й поверх) Національного заповідника “Софія Київська”.

Як уточнила у коментарі Syla.news працівниця Історико-краєзнавчого музею, урочисте представлення його відбудеться 11 березня, експонування – з 12 березня у виставковій частині музею (корпус є у Винниках на вулиці Івасюка, 5), а згодом, після ремонту його перенесуть у постійну експозицію, що на вулиці Галицькій, 26.

и

355 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up