Уряд виділить кошти на підтримку інклюзії в садочках та закладах профосвіти

У бюджеті 2019 року Кабінет Міністрів передбачив 504,5 мільйонів гривень на розвиток інклюзивної освіти, – сьогодні, 27 лютого, прийняли відповідну постанову.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України.

З них 353,3 мільйони гривень будуть спрямовані на підтримку дітей з особливими освітніми потребами в школах, ще 37,2 мільйонів виділять для забезпечення інклюзії в дитсадках, а 24,8 мільйони – для підтримки спеціальних груп у закладах професійної освіти.

“Розвиток інклюзивної освіти і забезпечення рівних можливостей на освіту для кожної української дитини – один із основних наших пріоритетів. Саме тому цьогоріч ми вперше спрямовуємо гроші на  підтримку інклюзії не лише у школах, а й у дитсадках, а також у закладах професійної освіти. Окрім цього, з понад 504 млн грн 39 будуть використанні для дообладнання наших інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). Нагадую, що зараз вже створено більш як 500 таких центрів, а до кінця року їх має бути вже 700”, – розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Міністр пояснила, що цього року закуплять ще 200 методик для комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами:.

“Торік ми закупили 500 таких методик для тих ІРЦ, що вже відкриті. Зараз методики будуть направлені в ІРЦ, що відкриватимуться 2019-го. Крім того, вже у березні почнеться навчання працівників центрів – по кілька осіб з кожної області – для роботи із цими методиками.”

Вона додала, що ще 1 мільйон гривень виділять на розвиток та підтримку електронної системи, з якою працюватимуть батьки дитини з особливими потребами, фахівці ІРЦ та школа. Через цю систему відбуватиметься реєстрація батьків на прийом до фахівців ІРЦ, зберігатиметься висновок стосовно освітніх потреб дитини, а ще фіксуватимуть корекційні послуги, що надавалися дитині у закладі освіти.

Нагадаємо, в уряді виділили понад 265 мільйонів гривень на підвищення рівня кваліфікації вчителів, які вчитимуть учнів.

375 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up