Комунікація по-новому або Чому росте рейтинг у Зеленського?

Процес виборчих перегонів у самому розпалі. Кожен учасник обрав свій засіб “пересування”. І поки одні сіли в “автомобілі”, які за своїми характеристиками застаріли, то інші обрали новеньку “теслу”, яка на максимальній  швидкості “везе” їх до фінішу.

Під “новенькою теслою” маються на увазі підходи побудови виборчої кампанії, які протиставляються застарілому розумінню цього процесу. Усі промови, ролики, реклама… є заслугою політтехнологів, що працюють на кандидата. Самі ж політики беруть мінімальну участь у створені контенту та є здебільшого виконавцями ідей, які створив штаб того чи іншого політичного гравця.

Одним із найважливіших елементів під час виборчої гонки є правильна побудова комунікації з виборцями. І саме тут Зеленський зумів посправжньому виділитись. Усі кандидати в президенти ведуть свою агітацію через різні майданчики. Основою для політиків старого зразка є телебачення, натомість у нових політиків переважає інтернет-мережа. Це звісно залежить від цільової аудиторії, але Зеленський першим зумів по-справжньому зацікавити людей якісним контентом.

Коміку вдалось збільшити свої рейтинги завдяки:

  1. Безпосередній участі громадян у створенні програмних положень. Дещо схоже намагалась зробити Тимошенко, проте її взаємодія з потенційними виборцями не відбулась належним чином. Форуми вийшли не такими продуктивними як отримання пропозицій у коментарях під постами.
  2. Неординарній протидії чорному PR-у. Був запущений конкурс, при якому громадяни вигадували історії по дискредитації Зеленського. У потоці неправдивої інформації губилась справжня, яка могла б зашкодити кандидату в президенти.
  3. Роликам на телебаченні, які не знімалась на фоні церков чи заводів, на яких відсутні фрази про боротьбу з корупцією та високі пенсії. Виборці здебільшого не вірять вже в ці слова. У ланцюжку одноманітної політичної реклами він зразу вирізняється та привертає увагу.
  4. Створенню образу простоти та доброти. Наші політики роблять велику помилку, коли намагаються одягатись в костюми останніх моделей та носити дорогі годинники. Виборців це відштовхує, оскільки на підсвідомому рівні з`являється відчуття заздрості чи несправедливості. Зеленський одягається у звичайні джинси та светри, що робить його таким же, як і пересічних жителів України.

Звичайно, є ще велика кількість інших чинників, проте основний напрямок роботи його команди – це створення картини того, що виборці безпосередньо є частиною творення політики цього кандидата. Громадяни відчувають себе почутими, а саме цього нам не вистачало увесь час.

Важливо також зазначити, що використання передусім мережі інтернет значно здешевило виборчу кампанію Зеленського. Штаб Порошенка з чималою кількістю грошових витрат та наявністю величезного числа агітаторів отримує поки що менш ефективні результати. Нагадаємо, що кандидат в президенти від партії “Слуга народу” взагалі немає цієї ланки (мережевої сітки агітаторів в містах).

У підсумку слід сказати, що новаторський підхід дозволив залучити до себе людей, які втомилися від старих зразків взаємодії з політиками. Якщо цієї виборчої кампанії ми маємо лише одного кандидата, який вніс корективи в цю площину, то  наступного разу це вже буде нормою для усіх тих, хто захоче отримати найвищу посаду в нашій державі.

Валентин Балагура, спеціально для IA Syla.news

7280 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up