Кандидатське СЕРЕДовище. Програмне забезпечення

Громадяни України зазвичай не читають передвиборчі програми кандидатів у президенти. І дарма, оскільки у цих «документах епохи» є чимало цікавого.

Програма кандидата на посаду Президента України – це його політичний вексель, який він намагатиметься обміняти на голоси виборців. Тому ознайомитися з ними хоча б по діагоналі, хоча на дільниці для голосування – необхідно. У іншому випадку виникає запитання, як контролювати главу держави, з чим порівнювати його дії після обрання?

На жаль, низка кандидатів не згадує про Донбас та Крим. Хтось має політичну мотивацію (не хоче псувати відносини з Росією), у когось це питання випадало з стрункого концепту програми. Звісно, це вибір кожного – які пропозиції робити виборцям, проте без згадки про головну проблему сучасної України складно говорити про реалістичність приходу претендента до влади.

Програми кандидатів у президенти варто прочитати хоча б для того, щоб подивитися, які пункти перетинаються у топ-опозиціонерів, які на людях готові сперечатися без упину. Як популярний політик наголошує, що написав програму сам, без залучення експертів (цим може похвалитися не лише цей парламентарій, низка обов’язкових для кандидатів у президенти програм написані нашвидкуруч). Як одні кандидати щедро обіцяють, а інші – пишуть програми з неприхованим прицілом на парламентські вибори.

Тому з програмами варто знайомитися, хоча б для того, щоб не нарікати у майбутньому на «кота в мішку».

Євген Магда, Інститут світової політики. Читайте попередні блоги автора в рубриці “СередОвище виборів”:

Стартові умови (ч.1)

Стартові умови (ч.2)

Непроста Україна

Невідомі повноваження

Фактор особистості

Уроки з протоки

Вітчим незалежності

Чорно-білий президент

Надія та розчарування

Достроковий Янукович

60 днів на роздуми

Паузи та інтереси

Фактор безпеки і оборони

Кампанія з подвійним викликом

Вибори – не війна!

Гроші вирішують все?

Випробовування Майданом

1728 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up