Працівники “швидкої допомоги” Львівщини припускають проведення італійського страйку

Акція протесту може відбутись 1 березня.

Про це йшлося вчора під час круглого столу, організованому громадською організацією “Ідея міста”.

Голова первинної профспілкової організації комунального закладу “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф” Людмила Гера розповіла:

“Про страйк я почула 11 числа, коли була зустріч у національному університеті, під час виступу головного лікаря. До цього я не знала. В екстреній медичній допомозі також працюють люди. Вони повинні працювати і мати належні умови: треба додати відповідну кількість машин, відповідну заробітну плату,  це все буде стимулами аби працівники виконували обов’язки.

Так, водій отримує, в залежності від класності в середньому 3000 гривень а водій іншого класу – вище. Фельдшер і лікар – десь стільки ж. Медпрацівники мають більше ніж водії, яких дуже не вистачає. Найнижчу заробітну плату мають ті молоді спеціалісти, які прийшли до нас після навчального закладу, – мінімальну 3200-3400 гривень. У нас є обов’язкові виплати за нічні чергування, за категорійність.
Що ж до умов: хочеться кращих приміщень, які відповідають санітарним нормам. Також є питання належної уніформи у подальшому, наскільки це буде можливо.

Страйк це крайня форма протесту. Сподіваюсь, на рівні діалогу питання вирішиться і буде розуміння наших працівників. Люди працюють і виважено підійдуть до цього питання і дійдуть порозуміння.”

Лікар екстреної допомоги Світлана Білецька, представниця страйкового комітету уточнила:

“Мова йде про італійський страйк, на шість годин: коли люди йдуть на роботу, але не працюють.”

Заступник директорa департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько прокоментував заяву:

“Дуже шкода, що люди, які щось говорять від імені колективу, не приходять на круглий стіл. Будь-яка ініціативна група, якщо вона добивається результату, вона мусить мати лице і представника, який іде. У нас наразі немає режиму, що хтось когось за це карає. Враховуючи те, який діалог ведеться останній місяць, враховуючи те, що та зустріч, де представники колективу проявили бачення, і та зустріч ініційована головою облдержадміністрації, аби вирішити нагальні питання, до кінця для мене то незрозуміло. Люди як хочуть добитись конструктивного результату на майбутнє, для колективу, приходять,кажуть і співпрацюють.”

Держслужбовець також додав що у департаменті є робоча група, до якої можуть долучитись представники громадськості для подальшого вирішення проблем екстреної медицини.

Читати також:  У жовтні заклади швидкої допомоги Львова фінансуватимуться по-новому

Прокоментував ситуацію і голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда:

“Щодо страйку: чи він є доречним? Я переконаний, що про належні умови праці треба дбати. Але це не не ті вимоги, які є нагальними. За що ми боремось, що ми хочемо досягнути цим страйком? Самі кажете що дадуть на 100-500 гривень більшу зарплатню.
Якщо взяти сімейних лікарів, які по реформі мають втричі більшу заробітну плату. Може варто трохи почекати? Є гарний стратегічний напрям, – сімейна медицина. Є дисбаланс між сімейним лікарем і екстреною допомогою, але я переконаний, що воно врегулюється. Є запуск проекту безкоштовної діагностики, ще трошки і запустять проект “екстренки”. Не можна спершу запустити “екстренку”, потім сімейну.”

Модератор круглого столу, співзасновник громадської платформи “Ідея міста” Назарій Брезіцький зауважив:

“З мого досвіду діяльності розумію, що допоки не поставиш питання ребром, до того часу ти його не вирішиш.  Дуже шкода, шо так довго попередній керівник, пан з Івано-Франківська не лобіював, або слабо лобіював або слабо займався, слабо лобіював, поки не повстали люди.

Чітко зараз знаємо і розуміємо, що у зв’язку з тим, що почалися оці збори, є декларація про збори, це якраз той варіант, більше того, напередодні виборів (а це політичне питання), виділять необхідні кошти, виділять кошти, аби це зробити. Але питання, аби це не зробили локально, як ви кажете на 500 гривень підняли та й страйку не буде. А є питання, аби змінити ситуацію глобально! І, повірте, глобально хто може це зробити, це люди у владі які там багато працюють, ті співробітники, які оперативно працюють з медициною катастроф. Ці питання, про які говорите, це питання до нашого круглого столу. Наприклад створення консультативного кабінету, наприклад водій-фельдшер, – ті ідеї, що покращують.”

Читати також:  Для Львівщини купили 4 нові автівки швидкої допомоги
524 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up