Валерій Веремчук про 2014 рік, допомогу військовим, Львівську міську раду (відео)

Інтерв’ю з керівником “Народної Самооборони Львівщини”, депутатом Львівської міської ради Валерієм Веремчукoм.

Про події п’ятилітньої давності у Львові: тоді у місті були провокатори, які хотіли затягнути місто у хаос, це був час, коли ще Янукович не втік, коли Службою безпеки України керували ФСБшні генерали. Ми зрозуміли чому це робилося: хотіли ввести антитерористичну операцію у Львові, зачистити всіх буйних революціонерів, ввести війська… Як не мене, цей сценарій провокували тут.

Про роботу правоохоронних органів: розслідування по розстрілах на Майдані триває. Якщо не покарані вбивці, не оголошено замовників, організаторів протягом 5 років, то ця робота, однозначно,провалена тими, хто її робить. В першу чергу це Генеральна прокуратура. Бракує політичної волі людського ресурсу. Я розумію, що має бути процес, який повинен бути витриманим, аби справа у суді потім не розвалилася. Але цей процес не може затягуватись на 5 років. Якщо ж говорити, то на мою думку це просто справа честі, перший обов’язок Генпрокурора відзвітувати по злочину, які бачили у прямому ефірі вся країна і світ.

Про досвід спілкування з родинами загиблих на Майдані: їхній біль, їхні емоції складно зрозуміти чи передати. Коли я з ними спілкувався, розумів, що ця жертва дала можливість нам мати країну, мирне місто, надію на краще майбутнє

Про допомогу українським військовим: якщо згадати весну 2014 року, коли перші наступи окупантів на Україну. Самі військові до нас звернулись про допомогу в них не було шоломів,бронежилетів. Фонд, що ми акумулювали під час Революції, вирішили далі підтримувати, це був найбільший на Заході України фонд підтримки військових. Ситуація змінювалась з кожним перемир’ям. Якщо було загострення на фронті, люди активізовувалися, а потім Мінські угоди-1, Мінські угоди-2 і ставало все тихіше, тихіше. І напевно за ці роки ми вже звикли до слів АТО, війна, фронт.

Насправді треба відзначити що потреби у взутті, амуніції, в питній воді зараз у армії немає. Втім, я не скажу, що сьогодні в армії є все, далеко не все є. Але первинні потреби сьогодні забезпечують Збройні сили. Зараз є дуже важливою моральна підтримка, аби люди в тилу не забували, що є хлопці в окопах. Є спілкування, є дитячі листи, концерти, домашня кулінарія – це останні рік-два дуже потрібно.

Поїздки на передові позиції організовуємо в середньому раз в два місяці. Наш центр забезпечення військових є на вулиці Липинського. Усі знають. Це приміщення БТІ, всі знають цю кімнату на другому поверсі. Дуже багато помагають села, цілі райони. Їдемо так, аби було не менше одної вантажівки подарунків для хлопців. А у 2014 році ми щотижня відправляли 1-2 фури, а могли і 5.

Про зміни у міській раді Львова: змінилося дуже багато, адже прийшло чимало нових людей, які вперше стали депутатами. Депутатський склд дуже оновився і джуе омолодився. Прийшли дуже активні люди Вибори відбувались на основі такого закону, який спонукав до внутріпартійної конкуренції. Це активні люди. Це найактивніша каденція, з усіх де я був депутатом з 2006 року. Люди не приходять просто проголосувати, натиснути кнопку, побути на комісії… Люди живуть тими проблемами. Я говорю, передусім, про колег з “Народного контролю”. Вони насправді супроводжують проблеми від самого початку до кінця.

549 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up