Панельна дискусія “Особливості та виклики виборчого процесу-2019”

21 лютого у інтерактивному просторі Syla.news  рамках інформаційного марафону “Вибори “П” відбулась панельна дискусія, під час якої обговорили загрози, особливості та ризики, що впливають на хід президентських виборів-2019. У тексті – найцікавіші тези з дискусії.

У дискусії взяли участь депутат Львівської міської ради, голова фракції Української Галицької партії у Львівській міській раді Тарас Чолій; депутат Львівської обласної ради, голова фракції руху “Народний контроль” у Львівській обласній раді, керівник штабу кандидата у президенти Дмитра Добродомова Андрій Ковч; представник команди Володимира Зеленського на Львівщині Роман Фединяк.

Про загрози, що можуть негативно вплинути на об’єктивне волевиявлення: вплив інформаційних технологій, пропаганди Російської Федерації, присутність проросійських кандидатів  у списку тих, які балотуються, вплив олігархів через їхні медіа, традиційні для України передвиборчі політичні технології: підкуп виборців, «мертві душі» у списках виборців, маніпуляції, зокрема, соціологічними дослідженнями.

Андрій Ковч сказав що кандидат, штаб його він представляє, Дмитро Добродомов наразі не зазнав адміністративного тиску, але команда не виключає його у майбутньому. Однак у “Народному контролі” відзначають: є соціологічні дослідження, що мають характер неправильної, маніпулятивної думки. Як приклад, Андрій Ковч навів те що під час особистого спілкування люди припускають що голосуватимуть за Дмитра Добродомова, але додають: «Та він непрохідний. Я голосуватиму за прохідного!»

Роман Фединяк пригадав день приїзду Володимира Зеленського до Львова і виявлену антиагітацію проти нього в місті: це були борди, зокрема, без вихідних даних про замовника. Також він згадав листівки у поштових скриньках з чорним піаром проти різних кандидатів.

Про зміни в свідомості виборців та політиків після Майдану

Тарас Чолій: Після Майдану та АТО виборець змінився, він став свідомішим. Втім, не змінились політики. Вони ведуть боротьбу за посаду Президента України за допомогою взаємної критики, війни компроматів (таке явище досі зокрема і у США). Немає змагальності ідей. Разом з тим є грамотніші, хитріші політичні технології, що працюють.

Андрій Ковч: Виборчі маніпуляції стали значно витонченішими. Це робиться через різноманітні телесеріали, через різноманітні шоу. Звичайно .наш громадянин подорослішав. Але наші політики трохи це недооцінюють.

Роман Фединяк: Сьогодні кожен громадянин повинен правильно аналізувати ту чи інфу інформацію, вмів вміти відрізняти брехню і обіцянки від реальних, конструктивних речей.

Про те що зараз впливає на суспільство в Україні, формує громадську думку: Інтернет (соціальні мережі), медіа (передусім телебачення), адміністративний ресурс, соціально-економічне становище громадян (бідність населення), воєнний фактор.

Тарас Чолій: Мені здається, що це соціально-економічне становище. А саме – бідність. Бідність, вона провокує те, що люди починаються вірити популістам, яких сьогодні є дуже багато… Люди починаються шукати якісь легкі, швидкі методи зміни ситуації для них. Якщо говорити про канли впливу, то я б сказав, що це телевізор, “ящик”, бо більшість виборців – усе ж люди старшого віку.

Тарас Чолій підкреслив, що Українська Галицька Партія не висувала кандидата у президенти, втім 23 лютого, у суботу, матиме з’їзд, на якому може оголосити про підтримку когого із кандидатів. Крім того, партія оголосить звернення до виборців, у якому закликатиме їх піти проголосувати 31 березня.

Роман Фединяк: Найбільше впливає медіа, в тому числі соціальні медіа, і популізм через медіа, бо це те, що найлегше доходить до громадян. І поряд з тим ми бачимо застосування адмінресурсу.

Андрій Ковч: Ми живемо в часі передових технологій… І мене здається, що соціальні медіа- на першому місці ,класичні – на другому. Ну і адмінресурс, хоча ми б і не мали уже про нього сьогодні сьогодні говорити.

578 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up